Здоров’я – найцінніший скарбВидатна українська письменниця Ірина Вільде зазначає: "Тисячі речей необхідні здоровому, і тільки одна хворому – здоров’я". Справді, коли ми здорові, то можемо безперешкодно займатися улюбленими справами, радіти спілкуванню з рідними та близькими. А хвора людина думає тільки про те, як швидше оздоровіти. Тому так важливо не підірвати своє здоров’я перед Новим роком. Для цього варто навчитись розумно економити.
1. Прибирання. Перед святами важливо економити сили, здоров’я та час. Тому
прибрати квартиру може спеціальна людина, яку ви знайдете в клінінговій компанії. Фахівці у таких компаніях займаються прибиранням після ремонтів та пожеж, після затоплень. Але ви без проблем зможете замовити й генеральне прибирання перед Новим роком. Це суттєво зекономить ваші сили та здоров’я. Не варто перенавантажуватись у святкові дні.
2. Приготування їжі. Рекомендуємо заздалегідь скласти святкове меню на Новий рік. Перед тим, як приступати до покупок, варто уважного його перечитати. Викиньте все зайве. Зрештою, замість торта можна приготувати звичайний чизкейк. Не готуйте багато салатів, щоб не викидати залишки їжі. Економте час та гроші.
3. Забудьте про значні покупки. Перед зимовими святами не варто робити серйозних покупок. Так ви ризикуєте переплатити. Продавці значно підвищують ціни перед святами на одяг, косметику, побутову техніку та інші речі. Звичайно, вас можуть заманювати знижками. Але ми не рекомендуємо довіряти.
4. Економте на бензині. Витрати на пальне – суттєвий пункт витрат сучасної людини. Більше ходіть пішки, користуйтесь громадським транспортом або велосипедом (якщо погода дозволяє). Після Нового року ви зрозумієте, що маєте трохи грошей на ті чи інші покупки. А все завдяки відмові від користування власним автомобілем.
5. Відмовтесь від шкідливих звичок. Новорічні свята – саме час для глобальних життєвих змін. Відмова від алкоголю та цигарок не лише покращить здоров’я та самопочуття, а й зекономить гроші. До того ж, цигарки та випивка можуть провокувати онкологічні недуги.
6. Встановіть ліміт на витрати. Планування сімейного бюджету – важлива складова розумної економії перед Новим роком. Рекомендуємо завести спеціальний щоденник для нотування витрат родини на різні покупки.
7. Дієтичне харчування. Фахівці підрахували, що люди, які надають перевагу дієтичному раціону витрачають менше грошей. До того ж, готувати дієтичні страви набагато легше та швидше. Продумайте корисне новорічне меню.
8. Використовуйте дисконтні карточки. Це допоможе назбирати трохи грошей, які ви витратите вже після Нового року. Решту після ваших покупок зараховуватимуть на карточку.
Новорічні свята – це час спокою, душевних розмов та любові. Матеріальні речі не такі важливі, як теплі стосунки рідних людей.