Меланомою називають злоякісну пухлину пігментних клітин шкіри, яка виникає в більшості випадків у людей з великою кількістю родимок. А родимки, в свою чергу, розмножуться від кожної "гарної засмаги".
При цьому одні люди більше схильні до цього захворювання, ніж інші через різні фототипи шкіри. Все тому, що у світлошкірих людей набагато менше пігменту-меланіну, який захищає нашу шкіру від ультрафіолету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хвороба Паркінсона, меланома і стрес: що ще лікує каваЗокрема, лікарі з'ясували, що більше всіх захворіти на меланому ризикують люди другого і першого фототипу. У них світлі очі (блакитні або сіро-зелені), світла шкіра і найменше меланіну. Такі люди швидше за все обгорають на сонці, а кожна нова родимка може стати для них серйозною причиною для занепокоєння.
Багато лікарів радять світлошкірим і блакитнооким не засмагати взагалі. У години сонячної активності таким людям і зовсім не рекомендується перебувати на сонці. При цьому обов'язково використовувати крем з SPF від 50. Тільки в такому випадку можна звести нанівець ймовірність сонячних опіків. А для світлошкірих людей опіком вважається навіть легке почервоніння шкіри.
"Доведено: ризик захворіти на меланому в 20 разів вищийу білих людей, в порівнянні, наприклад, з темношкірими. Цей ризик підвищений також у блакитнооких, що мають світле волосся і безліч веснянок на шкірі", - розповіла фахівець зі шкірних захворювань, дерматолог Світлана Вовківська.
Відповідно, люди з темними очима і волоссям менш схильні до появи родимок, а значить і менше ризикують отримати меланому.