Сьогодні вже точно відомо, що мікрочастинки пластику проникають в живі організми і в тому числі в тіла людей. За даними Фонду дикої природи, який вивчав проблему в співдружності з ученими з Університету Ньюкастла (Австралія), в середньому в людський організм за тиждень.
Хоча вплив пластика на органи і тканини людини вивчено не до кінця, наявні дані дозволяють вважати, що його вплив навряд чи можна вважати безпечним. Експерименти з тваринами показали, що частинки пластику здатне долати захисний бар'єр у вигляді мембрани, що оберігає головний мозок від проникнення сторонніх часток. Також відомо, що пластик передається через плаценту плоду від матері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як пластик шкодить природі та людям?Крім того, в що проводилися дослідженнях було встановлено, що вплив містить у пластиці хімікату стиролу, здатне провокувати розвиток різних патологій, включаючи порушення нервової системи і рак.
"Уникнути попадання пластика в організм на 100%, мабуть, не вийде. Однак можна істотно знизити ризик його проникнення", - повідомив хімік Шерр Мейсон.
Згідно з його порадою, потрібно перестати використовувати для пиття бутильовану воду. Мейсон підкреслив, що саме вода з пластикових пляшок є основним джерелом мікропластіка для людини.
Також експерт порекомендував відмовитися від використання пластикових контейнерів і перестати розігрівати їжу в пластикових ємностях.
Крім цього фахівці Американської академії педіатрів порадили не ставити пластиковий посуд і прилади в посудомийну машину і не допускати появи пилу у себе вдома, оскільки пил є багатим сховищем пластикових мікрочастинок