Щоб шкіра служила надійним імунним бар'єром для патогенів, вона повинна забезпечуватися мікроорганізмами, які є частиною природної мікрофлори. Однак багато людей, бажаючи підтримувати гігієну, щодня приймають душ, використовують антибактеріальні засоби, гелі, які очищають "до скрипу". Це не найкраща ідея, - переконаний професор Кордеро Зундеркеттер з Університетської клініки дерматології та венерології в Галле / Заале.
"Досить приймати душ двічі або тричі на тиждень", - говорить учений.
Неправильним підходом вважає щоденне старанне миття в душі і мюнхенський дерматолог Крістоф Лібіх. Він пояснив: під час водних процедур змивається захисний шар бактерій, що порушує природну мікрофлору шкірних покривів.
"Частий прийом душу із застосуванням мила, гелів нейтралізує кислотну плівку на поверхні тіла, змінює бактеріальний баланс. В результаті можуть виникнути роздратування, до яких спрямовуються шкідливі мікроорганізми, відбувається ослаблення імунітету", - констатує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому небезпечно мочитися в душі?Лібіх уточнює: після важкої фізичної роботи або занять спортом, звичайно, краще приймати душ. Але якщо шкіра суха, не потрібно щодня використовувати мило, гелі для душу.
Доктор Ернст Таборі з Німецького консультативного центру з питань гігієни в університетській клініці Фрайбурга згоден: чим менше різних засобів ми наносимо, тим краще природні захисні функції організму.
За словами Таборі, мило завжди потрібно використовувати при митті рук - це найкращий спосіб боротьби з інфекціями. Але щодня приймати душ, намилюючись, неправильно.
"Душ досить приймати раз в два-три дня. З точки зору гігієни немає сенсу очищати шкіру частіше. Ритуал ранкового душа винайдений на замовлення індустрії косметичних засобів, ще кілька десятиліть тому люди милися тільки по неділях", - зауважив дерматолог.
Фахівець також радить відмовитися від миючих продуктів яскравого кольору з сильно вираженим запахом - їх інгредієнти можуть сильно дратувати шкіру.