Вночі в лабораторії сну дослідники за допомогою комп'ютера і електродів контролювали режими сну учасників експерименту. А половині під час фази глибокого сну на 15 хвилин включали класичну музику, а іншій - просто білий шум.
За нерівномірність звучання і можливість розбудити учасників дослідження виключили джаз, а також поп-музику зі словами. Довелося виключити і звуки природи, так як їх дуже легко ігнорувати. В результаті ті, хто слухав вальси і сонати, на наступний день на здали іспит краще 18%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як музика лікує хворих на рак?А ще є дослідження на тему того, що твори Антонія Вівальді стимулюють роботу мозку. Вівальді - один з найяскравіших представників композиторів епохи бароко. Цей час ознаменувався новим напрямком в класичній музиці.
Музика бароко відрізняється спокійним темпом композицій (близько 60 ударів в хвилину) і наявністю високочастотних гармонійних обертонів. Як відзначають вчені, неспішний ритм призводить до заспокоєння, але при цьому не паралізує розумові процеси. Такий ефект виникає при прослуховуванні не тільки Вівальді, а й Баха, Генделя, Альбіноні.