По всьому світу все більша кількість пацієнтів одужує після цієї інфекції, хоча на початкових етапах летальність була висока.
В багатьох країнах світу влада почала процедури пом'якшення карантинних обмежень. З'явилися і перші ознаки виникнення другої хвилі, хоч і на початковій стадії. А деякі вчені припускають, що штам коронавірусу пережив мутацію через суперництво з іншими патогенами, яка істотно його послабила. Мутація дозволить вірусу мирно жити всередині людського організму, адже якщо він уб'є носія, то загине і сам. З'являються перші докази того, що коронавірус вступив в стадію вигорання, на якій він слабшає і стає не більш небезпечний, ніж сезонний грип. Причому ці ознаки зареєстровані на півночі Італії, де був перший потужний удар пандемії в Європі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коронавірус втрачає агресивність"Сила вірусу два місяці тому абсолютно не відповідає його потенціалу сьогодні, - заявив глава відділення інфекційних захворювань в госпіталі Сан-Мартіно італійської Генуї професор Маттео Бассетта (Matteo Bassetti). - Більшість пацієнтів в березні і квітні були дуже хворі, стикаючись з гострим респіраторним дистрес-синдромом, шоком. Багато померли в перші дні після госпіталізації. А тепер ми взагалі не спостерігаємо таких пацієнтів. Чи пов'язано це з тим, що вірус втрачає свій потенціал? Я не знаю".
Його припущення підтримується аналізом показників летальності, проведеним епідеміологом Університету Феррари на півночі Італії професором Ламберто Манцолі (Lamberto Manzoli). З березня по квітень смертність від COVID-19 серед представників усіх вікових груп впала більш ніж наполовину. Поки що дослідження професора Манцолі не опубліковане в будь-якому авторитетному науковому журналі, оскільки не пройшло незалежної оцінки. Вчені намагаються проаналізувати на графіках криві показників летальності та захворюваності, щоб зрозуміти, чи дійсно вірус слабшає, або ми просто почали більше тестувати і краще лікувати, пише The Daily Mail.