В спекотну погоду потрібно вміти правильно втамувати спрагу. Розберемося в головних помилках, що призводять до нескінченного бажанння попити або до зневоднення.
Пиття залпомЯкщо вгамовувати так спрагу - вона, на жаль, нікуди не зникне, і навіть може розвинутися зневоднення! Справа в тому, що організм не може засвоїти відразу ж велику кількість води.
Тому якщо вона випита "одним махом", то частина води, яка сьогодні є надлишком, виведеться, але вцілому при такому режимі пиття в організмі буде дефіцит рідини. Пити необхідно кожні 15 хвилин по 3-4 ковтки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коралова вода для схудненняПеревага холодним напоямЩоб надходження рідини в клітини було повноцінним, її температура повинна бути приблизно дорівнює температурі тіла. Тому пиття напоїв з холодильника спрагу втамувати не зможе.
Угамування спраги тільки чистою водоюВлітку для утримання водного балансу пити необхідно з розрахунку 50 мл рідини на один кілограм ваги людини, що, наприклад, при вазі 70 кг становить 3,5 л.
Якщо відняти від часу неспання час, коли пити не можна - пізніше 30 хвилин до їжі і раніше другої години після, - виходить, що ці 3,5 л необхідно випити за 5-6 годин. З урахуванням пункту 1, велика частина цієї води в клітини не потрапить.
Тому поповнювати депо води в організмі необхідно не тільки чистою водою, а супами, свіжими соками, кисломолочними продуктами, соковитими ягодами і овочами.
Пити тільки одну воду в спеку не варто ще й тому, що вона не містить мінералів, в той час як при потінні вони активно залишають організм, і вони є в складі зазначених продуктів.
Мінерали є і в мінеральній воді. Але пити без консультації з лікарем можна тільки ту, рівень мінералізації якої порядку 0,9 г / л, і не більше двох склянок на день.