Люди в масках зближуються на небезпечні відстані, як вважають вчені. Дослідження показало, що носіння масок може як би заколисувати людей за рахунок помилкового почуття безпеки, роблячи їх більш безпечними і менш схильними слідувати правилам соціального дистанціювання. Психологи Warwick Business School виявили, що люди набагато охочіше сидять або стоять ближче до тих, хто носить маски. Їх наявність чисто психологічно робить незнайомої людини менш небезпечним для оточуючих в плані зараження. Ефект більш виражений серед людей, які вважають, що маски ефективні в справі запобігання поширенню коронавируса. Ось чому зараз так важко буде відновити заходи соціального дистанціювання, якщо вони знадобляться в разі другої хвилі, як попереджають дослідники.
А це ще одне підтвердження слів головного епідеміолога Швеції Андерса Тегнелла, який критикував обов'язкове носіння масок. Він говорив, що наукові докази на користь їх ефективності "разюче слабкі", і що маски спонукають людей відчувати себе в безпеці, збираючись великими натовпами. Однак раніше були опубліковані дані іншого дослідження про те, що використовують маски люди в 13 разів частіше зберігають соціальне дистанціювання.
У своєму дослідженні, що проводилося ще до того, як в Англії стали обов'язковими маски в публічних місцях, вчені показали 800 добровольцям фотографії сидять, стоять або йдуть людей. Кожного попросили вказати, наскільки близько він готовий підійти до людини на фотографії в різних сценаріях, в тому числі, в приміщенні і на вулиці. Моделювалися ситуації, при яких і сам доброволець, і незнайомі люди носили б медичні маски.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соціопати не носять захисні маски