Найчастіше біль у животі не є ознакою чогось небезпечного, але якщо його супроводжують певні симптоми, це повинно насторожувати.
Британський лікар гастроентеролог Сара Джарвіс, що представляє Національну службу охорони здоров'я NHS, розповіла в інтерв'ю про різні варіанти болю в животі, включаючи ті, які не можна ігнорувати.
Біль в животі одночасно з кров'ю в калі. За словами лікаря, таке поєднання симптомів є серйозною причиною записатися на прийом до терапевта. Сліди крові в фекаліях можуть бути ознакою виразки шлунка, гастроентериту , виразкового коліту. У гіршому випадку - раку кишечника.
Гострий біль. Раптовий гострий біль може бути симптомом неприємних станів - це можуть бути камені в нирках, апендицит, проривна виразка, позаматкова вагітність у жінок, непрохідність кишечника.
Біль на тлі загального поганого самопочуття. Відчуття нудоти, діарея, здуття разом з болем в животі можуть бути ознакою харчового отруєння, шлункового грипу.
Якщо біль концентрується в правому верхньому куті живота, супроводжується кольками, - це може вказувати на проблеми з жовчним міхуром.
Крім того, сильне нездужання в комбінації з болем в животі є проявом апендициту.
Біль з втратою ваги. Лікар наголошує, що втрата ваги, яка відбувається без будь-яких спроб худнути незалежно від того, є біль в животі чи ні, є причиною для медичної консультації і обстеження. За такою зміною в стані тіла можуть приховуватись панкреатит, хвороба Крона або виразковий коліт, а також рак.
Симптоми, які не можна ігнорувати. Лікар перерахувала ознаки, при яких потрібно звернутися за медичною допомогою якомога швидше:
1. Ректальні кровотечі під час спорожнення кишечника.
2. Незрозуміле схуднення.
3. Чорні, смолисті фекалії.
4. Нездатність випустити гази при їх скупченні.
5. Постійне здуття живота.
6. Занадто швидко виникає почуття насичення.
7. Незрозумілі напади нудоти, блювоти.