До 20% власників смартфонів не можуть нормально спілкуватися зі своїми друзями, оскільки використовують дуже багато мобільних додатків. Такими є результати дослідження, проведеного соціологічною службою YouGov.
Смартфони та зосередженість
Використання смартфонів якоюсь мірою набагато спростило нам інструменти комунікацій з людьми навколо та в найдальших кінцях планети. Завдяки різного роду мобільним додаткам для знайомств та соціальним мережам сьогодні у середнього користувача смартфона є безліч друзів і підписників по всьому світу. Але розмови з людьми при цьому скорочуються, як показало чергове соціологічне дослідження, оскільки заходять у глухий кут. Цей парадокс вчені називають сплутаністю свідомості через смартфони.
Автори дослідження з'ясували, що кожна четверта людина не може адекватно спілкуватися з друзями, оскільки і вона сама, і її знайомі надто активно користуються додатками. Так виникає ця сплутаність через вплив різних завантажених на смартфон додатків, за допомогою яких ми обмінюємося повідомленнями з друзями. Досить швидко людина починає забувати про те, хто з її друзів спілкується з нею і через якусь програму, так що діалог обривається. Люди просто не розуміють, про що вони говорять, з ким і коли почали цю розмову.
Кожен третій, який взяв участь в опитуванні, пропускав вечірки чи важливі зустрічі із друзями через смартфони. 10% визнали, що ці пристрої призвели до розриву відносин із друзями, або дуже негативного розвитку дружби. Майже половина з опитаних або 47% готові були б використовувати лише одну програму для обміну повідомленнями, якби це було можливо. У дослідженні взяли участь близько 2000 користувачів смартфонів. 23% із них стикаються з цією мобільною сплутаністю свідомості. Але ця цифра зростає до 38%, коли використовуються відразу три мобільні програми, і до 43%, коли для спілкування з друзями застосовуються 5 або більше мобільних програм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу