Вчені з Корнельського університету з'ясували, що коли в сім'ї народжується перша дитина, зарплата мами чомусь суттєво знижується, порівняно із зарплатою батька. Ця модель у США спостерігається десятиліттями і не змінюється, незважаючи на всі зусилля у сфері гендерної рівності.
Заробітки жінки після пологів
Дослідження показує, що зниження доходів матері відбувається щойно вона народжує маля. Коронавірусна пандемія може закріпити цю нерівність у доходах, оскільки ті жінки, які присвячували багато часу догляду за дітьми, згодом мали набагато гірші перспективи у плані влаштування на роботу та зарплат після відновлення трудового життя. Загалом дослідження однозначно підтвердило, що пологи є тим самим фактором, який набагато скорочує доходи жінок.
Автори дослідження вважають, що гендерна революція зайшла в глухий кут і економічна вразливість серед жінок зберігається. Але США відрізняються від багатьох інших розвинених країн тим, що тут взагалі не передбачається жодної обов'язкової оплачуваної декретної відпустки, влада не субсидує догляд за дітьми, а рівень державної підтримки працюючим сім'ям можна назвати дуже мізерним. У всьому цьому американці повинні покладатися тільки на себе, як і в плані пенсії. Державна пенсія в США дуже мала і основний дохід літні люди повинні отримувати від тих пенсійних фондів, в які вони вкладають гроші протягом усього життя.
Це одне з перших досліджень, які оцінили рівень нерівності у доходах усередині сім'ї з часом після пологів. Вчені відстежили зміни цих доходів за 10 років з народження першої дитини. Їхня робота охопила період 30 років, і за весь цей термін середній рівень зниження доходів жінок після пологів зменшився всього на 3%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою