Розміри та дизайн
Самокати для дітей мають менші габарити й вагу. Важливо, щоб малюк зміг самостійно штовхати свій транспорт, якщо він раптом розрядиться, або занести його додому. Дитячі електросамокати важать приблизно 8–10 кг. Максимальне навантаження починається від 40 кг. У дитячих моделей широка дека, невисоке кермо. Конструкції для дорослих мають більші розміри і вагу (до 20 кг). Вони здатні витримувати навантаження до 200 кг.
Виробники зазвичай вказують, для якої вікової категорії призначений конкретний виріб. Але нерідко така класифікація відносна, тому що електричні самокати можна налаштовувати під свій зріст. Головне – не перевищувати вказаний максимум ваги. Також можна орієнтуватися на дизайн. Дітям подобаються яскраві різнобарвні деталі, підліткам – стильні елементи, а дорослі часто віддають перевагу темним однотонним самокатам.
Особливості користування
Для малюка важливо, щоб катання було інтуїтивно зрозумілим та простим. Виробники застосовують такі рішення, як низька широка дека, зручні ручки керма. На такому пристрої легше втримати рівновагу. У дорослих моторика більш розвинута, тому цей фактор не є настільки важливим. Проте для цієї вікової категорії необхідні додаткові функції:
- можливість прикріпити сумку або багажник;
- сидіння для відпочинку чи довгих поїздок;
- підсвічування.
Набір опцій відрізняється залежно від моделі. Вибираючи відповідний варіант електросамоката на сайті Алло у Львові, візьміть до уваги свої потреби.
Потужність двигуна і місткість акумулятора
Ці параметри взаємопов’язані. Чим потужніший двигун, тим швидший самокат. У цілях безпеки моделі для дітей можуть розігнатися не більш ніж до 15 км/год. Використовуються прості мотори на 50–150 Вт. Дорослий електротранспорт їздить зі швидкістю до 40 км/год, але 20–30-ти цілком вистачає для їзди містом. Тут встановлюють потужні двигуни (від 250 Вт).
Для дитини електросамокат – це іграшка, тому запас ходу в таких моделях невеликий – 5–10 км. Дорослій людині цей транспорт потрібен для справ і довготривалих прогулянок, отже заряду акумулятора повинно вистачати на 20–30 км. Зустрічаються самокати із запасом ходу 45–50 км.
Ще одна суттєва різниця полягає у цінах на девайси. На вартості відбивається використання більш надійних матеріалів і потужних деталей. Роблячи вибір, слід подумати, з якою метою ви купуєте електросамокат, а також хто, як часто і в яких умовах буде ним користуватися.