У Міністерстві охорони здоров'я повідомили про сумні цифри.
Діти з ампутацією через війну
Через війну в Україні щонайменше 31 дитина пережила ампутацію кінцівки.
"У нас на сьогодні 31 дитина з ампутацією кінцівок (через війну – ред.) – це верхні та нижні кінцівки. Протезування – це юрисдикція Міністерства соціальної політики. МОЗ надає медичну допомогу та реабілітацію. Якщо говорити про дітей, то в принципі проблем з закладами охорони здоров’я в Європі, США немає. Вони дітей досить швидко беруть на протезування", – повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров.
Він зауважив, що у питанні протезування дітей проблема полягає у тому, що дитина росте. І через певний період потрібно буде змінювати протези. І деякі країни з тих, що прийняли дітей на реабілітацію, згодні супроводжувати їх протягом дорослішання і безоплатно надавати протези потрібного розміру. Це, наприклад, Польща, Швеція, Нідерланди, США. Інші ж країни надали оперативну допомогу у вигляді разової благодійної акції. То в цьому випадку через декілька років доведеться повертатися до вирішення цієї проблеми знову.
Уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук повідомила, що з 992 поранених дітей у 3% була ампутація певних частин тіла.
"З усіх дітей, які були поранені, – 3% – це діти, які отримали ампутацію. Але не всі діти отримали ампутацію ноги, руки, хтось отримав ампутацію пальців, такі випадки не протезуються.
Окрім того, Дубров повідомив, що понад 14 тисяч дітей з початку року пройшло цикли фізичної реабілітації.