Холодний душ стимулює імунну систему, але перед сном це може бути небезпечно.
Холодний душ перед сном
Існують різні ритуали сну, які люди роблять, щоб краще спати. Однак якщо до ваших звичкок входить прийняття холодного душу перед сном, варто серйозно переглянути цей ритуал.
Холодний душ не приносить бажаного розслаблення, в якому ми так гостро потребуємо хорошого сну. Швидше симпатична нервова система стимулюється холодом. Це змушує організм вивільняти норадреналін. Речовина-месенджер діє як гормон стресу, і нам не потрібен стрес прямо перед сном.
Ще один виділений гормон стресу - кортизол, речовина, пік якого зазвичай досягає максимуму близько 9 годині ранку і досягає мінімуму до півночі, коли ми зазвичай міцно спимо. Дослідження показують, що підвищений рівень кортизолу може бути пов'язаний із поганим сном.
Холодний душ – не найкращий спосіб заснути. Але якщо ви відчуваєте втому і млявість відразу після роботи, холодний душ може дати вам справжній заряд енергії на годинник вечора.
Після того, як ви освіжилися холодним душем рано ввечері і зміцнили імунітет, перед сном завжди слід прийняти гарячий душ, а ще краще ванну.
У дослідженні вивчали вплив теплої ванни на артеріальний тиск у людей похилого віку. Ті, хто приймав ванну в теплій воді від 40 до 42 градусів протягом як мінімум десяти хвилин за одну-дві години до сну, зазвичай мали значно нижчий кров'яний тиск, ніж інші учасники. А низький кров'яний тиск сприяє гарному сну.
Так що краще покладатися на холодний душ вранці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен