Хоча на порозі вже золота осінь, спека й не думає втрачати свої оберти.
спека
Накопичення тепла в організмі людини відбувається під впливом кількох факторів: (а) нездатності організму виводити теплову енергію, що утворюється в ході обмінних процесів, внаслідок зовнішнього теплового навантаження (наприклад, високої температури, високої вологості, слабкого вітру, присутності джерел теплового випромінювання); (b) носіння одягу, що перешкоджає відводу тепла; (c) надходження зовнішнього тепла з навколишнього середовища.
У таких умовах нездатність організму регулювати внутрішню температуру та віддавати тепло підвищує ризик теплового виснаження та теплового удару. Додаткові зусилля, що витрачаються організмом на охолодження, також створюють навантаження на серце та нирки. В результаті екстремальна спека може підвищувати ризик ускладнення хронічних захворювань (серцево-судинних, респіраторних захворювань, психічних розладів та діабету) та призводити до гострого ураження нирок.
Екстремальна спека може досить швидко призводити до смерті або потреби в госпіталізації, тому будь-яке попередження про спеку має бути сигналом для вжиття оперативних заходів.
Спека може викликати перебої в подачі електроенергії або роботі транспорту, порушуючи або уповільнюючи роботу найважливіших медичних служб. Спека знижує продуктивність праці та підвищує ризик нещасних випадків. У дуже спекотну погоду важко виконувати роботу чи навчатися, у зв'язку з чим школи та інші установи іноді припиняють роботу в періоди аномальної спеки. Періоди спеки можуть супроводжуватися викидами небезпечних забруднюючих речовин в атмосферу.
А як на вас впливає спека?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Шоколадно-кавовий пиріг з кремом зі згущеного молока