Тут має значення не тільки період використання, але й рівень гучності.
людина в навушниках
Гучне прослуховування музики через навушники, особливо в метро, може призвести до неприємних наслідків для слуху. Також існує ризик появи сірчаної пробки та травмування шкіри зовнішнього слухового проходу при неправильно підібраних навушниках.
При надмірному безконтрольному посиленні звуку можуть виникнути проблеми зі слухом. Також важливо правильно підбирати силіконові вкладки, щоб вони не випадали і в той же час не шкодили ніжній шкірі зовнішнього слухового проходу. Травматизація цієї зони веде до інфікування та розвитку запального процесу. Крім того, важливо часто протирати навушники та обробляти антимікробними засобами.
Орган слуху розрахований на максимальний комфортний звук від 75 до 90 децибелів, саме тоді спрацьовує захист від гучного звуку. Звук понад 100 децибелів - це поріг болю. А ще коли ви вставляєте навушник у вухо, сірка, яка покриває шкіру зовнішнього слухового проходу і несе в собі захисні функції, пом'якшуючи, знезаражуючи, живлячи шкіру слухового проходу, зсувається глибше. У цьому випадку сірка не встигає підсохнути і самовидалитися з вуха, вона накопичується в слуховому проході і утворює сірчану пробку.
Тому будьте дуже обережними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини