Важко собі уявити, скільки навколо нас таких людей. А може, ми й самі..?
лунатизм
Не всі з нас ходять уві сні, але лунатиків у світі насправді досить багато – близько 30% земного населення, хоча до цієї цифри входять навіть ті, хто ходив уві сні хоча б раз у житті. Лунатизм (чи сомнамбулізм) – феномен порушення сну, у якому мозок перебуває у напівнесвідомому стані і водночас виконує складні завдання.
Людина може спати і одночасно ходити по дому, готувати їжу, вийти на вулицю і навіть керувати автомобілем. Звичайно, це може бути дуже небезпечним станом, адже так можна потрапити в аварію та отримати травми. Найчастіше снохождение поширене серед дітей. Батьки, сусіди по кімнаті та друзі на ранок розповідають приголомшеним лунатикам, як ті робили якісь абсолютно немислимі дії, про які сам сомнамбуліст згадати не в змозі.
Вчені досі не впевнені, чому деякі люди стають лунатиками. Одне дослідження показало, що цей розлад може бути генетичним, і пов'язаний з проблемою блокування м'язових нейромедіаторів. Лунатизм зазвичай відбувається під час фази повільного сну, коли мозок зайнятий обробкою останніх спогадів. Це практично пояснює, чому в стані, так схожому на транс, лунатики роблять різні дії, про які вранці вони ніколи не згадають.
А ви ходите уві сні?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини