Якщо грип та застуду можна здолати, побувши вдома та прийнявши загальні ліки і не звертаючись до спеціалістів у області медицини, то з гепатитом, зокрема з небезпечною формою – гепатит С, «малою кров’ю» ви не обійдетесь. В Україні останнім часом почастішали випадки цього захворювання, тому громадська організація з назвою «Зупинимо гепатит» вирішила провести інформативну акцію «Україна проти гепатиту» для населення .
Його також називають «милим убивцею», адже хоч і виліковний, але гепатит С часто виявляється вже тоді, коли надто пізно, а зважаючи на його швидкий перебіг, такий момент може бути в будь-яку хвилину.
Ментальність українського народу своєрідна – «наша хата скраю, я нічого не знаю» або ж «менше знаєш – ліпше спиш» - це не просто приказки з дідівських часів, це гірка правда, яка часто вилазить боком. Або ж ще таке: небажання витрачати гроші на лікарів. Ось і маємо, що смертність через гепатит С у нас зростає, а дій не робиться ніяких.
Отож, що потрібно знати про гепатит С?
- Як він передається?
Прямий шлях гепатиту у ваш організм – через кров. Найчастіше виною цьому переливання крові від людини, яка є носієм або ж хвора вірусом. Також під ризиком красуні, які потрапляють у неякісні перукарні, де предмети не обробляють спиртом або ж іншими антисептиками.
- Які симптоми гепатиту С?
Перебігає перший період без ознак жовтяниці, і супроводжується такими симптомами як слабкість, апатія, зниження апетиту або ж швидке насичення їжею. Температура якщо й виникає (в рідкісних випадках), то до незначної поділки, 40 градусів вам термометр не покаже. Також може виникнути біль під ребрами, диспепсія.
- Міфи та правда про гепатит:
1. Його не можна вилікувати.
Насправді, можливо, однак потрібно вчасно звернутись до лікаря, який призначить вам на основі діагностики, курс лікування. Навіть якщо ви не вилікуєтесь одразу, бар’єр ваш організм від нових вірусів створить.
2. Гепатит С передається повітряно-крапельним шляхом або через статеві контакти.
Ризик заразитись гепатитом С через статеві контакти становить близько 3-5 %, ні через рукостискання чи обійми чи розмову вірус передатись не може.
- Куди звертатись за допомогою?
Це питання найчастіше змушує людей замислено стенути плечима. А й справді, до кого потрібно бігти у першу чергу? Звертайтесь в інфекційну лікарню, адже для визначення наявності вірусу у крові потрібно пройти кілька тестів. Якщо у вас виявлять це захворювання, звертайтесь за місцем реєстрації у профільну лікарню і ставайте на облік.