Звикання до марихуани відбувається через те, що її психоактивні компоненти - каннабіноїди - впливають на рецептори нейронів так званої заохочувальної системи мозку і запускають механізм отримання задоволення. Повне відключення таких рецепторів знімає залежність, але викликає безліч шкідливих наслідків для всього організму, зокрема, погіршує пам'ять, прискорює процеси старіння, може викликати запалення мозку.
Як позбутися залежності від марихуани
Роберт Шварц ( Robert Schwarcz ) з американського Національного наркологічного інституту і його колеги вирішили піти іншим шляхом. Вони звернули увагу на природний регулятор дії каннабіноїдних рецепторів - кінуренову кислоту.
Група Шварца провела серію експериментів з щурами і південно-американськими мавпами саймірі, яких спочатку зробили наркоманами, додаючи синтетичні каннабіноїди в їх корм. Потім їм вводили речовину - інгібітор, яка відключає фермент, який розщеплює кінуренову кислоту.
В результаті кислота стала накопичуватися в мозку, і природне придушення каннабіноїдних рецепторів посилилося. Біохімічний ланцюжок, що веде від поглинання їжі з наркотиком до відчуття задоволення, перервався, і симптоми наркотичної залежності зникли - тварини перестали розшукувати корм з каннабіноїдами. У вилікуваних таким чином тварин, після перерви отримували невелику дозу канабіноїдів, відновлення залежності не відбувалося.
Щоб розібратися, як підвищений рівень кінуренової кислоти впливає на організм в цілому, потрібні додаткові дослідження. Проте вже тепер ясно, що результати цього дослідження будуть корисними для розробки нових методів лікування залежності від марихуани у людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен