Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Зимові травми: перша допомога для дитини

20:00, 15 Гру 2014 · Категорія: · Переглядів 2260 · 

Дитячі травми вимагають підвищеної уваги з боку батьків, так як крім саден і синців можна виявити більш серйозні пошкодження, які складно виявити у дуже маленьких дітей.

Зимові травми

Зимові травми



Найпоширенішими травмами в зимовий період слизьких доріг і морозного повітря є вивихи, удари, розтягування і переломи. Головна причина їх появи - падіння дитини через слизьку дорогу і ще недостатньо розвиненою координації рухів. Малюки при будь-якому зручному випадку можуть шльопнутися на доріжці в ожеледь, впасти з санок, не втриматися на ковзанах або втратити рівновагу на лижах.

Більшість неприємних пригод проходить без серйозних наслідків, так як кістки малюків - більш еластичні і гнучкі за рахунок більшої кількості води і органічних сполук, ніж у дорослих. Саме тому, крихітка після падіння швидше отримає забій, розтягнення або вивих, ніж перелом кінцівки. У рідкісних випадках дитина може собі щось поламати, але при цьому не буде зміщення уламків кістки, а відкриті переломи у дітей взагалі - велика рідкість.

Перша допомога при забитті

При ударі - найпоширенішої зимової травмі, допоможе холодний компрес, якщо на шкірі немає ушкоджень у вигляді подряпин і саден. Незважаючи на те, що таке пошкодження досить просте, воно в будь-якому випадку заслуговує певної уваги. У першу чергу необхідно з'ясувати, чи може дитина рухати забитою ногою або рукою - якщо він це робить без праці, то немає ушкодження зв'язок, суглобів і кісток. Потім слід на 15-20 хвилин прикласти до хворого місця холодний компрес, наприклад, лід або «сніжок», загорнутий в чисту носову хустку.

Вдома забій можна підставити під струмінь холодної води, щоб зменшити біль і запалення. Компрес слід докласти повторно, якщо не вдалося зняти перші симптоми. Важливо відзначити, що холод допомагає при травмах протягом перших 48 годин. Через деякий час на хворе місце слід почати впливати теплом - змастити його розігріваючої і знеболюючою маззю. Коли вона вбереться, можна нанести сіточку з йоду, яку рекомендується робити щовечора 3-4 дні. Забій почне проходити, коли колір гематоми з лілового зміниться на зелений, а потім - жовтий. У середньому, він у дитини проходить за кілька днів.

Що робити при розтягуванні

Пошкодження суглобових зв'язок (розтягнення) - також одна з поширених зимових травм у малят. До трирічного віку діти найчастіше розтягують гомілковостопні суглоби, якщо роблять незграбні рухи і підвертають стопи всередину. Симптоми розтягування такі - спочатку малюк відчуває різкий біль, який поступово зменшується, а потім на його ушкодженому суглобі починає з'являтися хвороблива припухлість. У деяких випадках шкіра навколо суглоба набуває синюватого відтінку. Дитина може рухати ушкодженою рукою або ногою, але при цьому продовжує відчувати сильний біль.

Легке розтягнення лікується в домашніх умовах - фіксуючою пов'язкою, що давить, фіксується суглоб, щоб уникнути розриву сухожиль. Потім знімається набряк холодним компресом. Звичайно, бажано показати малюка травматолога, щоб виключити наявність вивиху. Медик для лікування розтягування призначить спеціальні зігріваючі мазі та гелі. Процес одужання затягнеться на пару тижнів, протягом яких забороняється чіпати ушкоджений суглоб і ворушити кінцівками, які були пошкоджені, вони повинні відновитися.

Вивих - це серйозно

Незважаючи на велику еластичність і гнучкість кісткової тканини і суглобів у дітей, у них не рідко трапляються і вивихи. При них відбувається зміщення в суглобі двох кісток - вони перестають стикатися. Найчастіше у 2-3 річних малюків буває вивих кісток в ліктьовому суглобі. Це цілком може привести до так званого звичного вивиху - регулярної травмі одного і того ж місця. Вивих відбувається навіть через невелике навантаження, тому медики рекомендують батькам використовувати на прогулянці з малюком спеціальні «повідці-шлейки», які охоплюють тіло через обидві руки і з'єднуються на спині.

Основними ознаками вивиху є біль і припухлість в області плеча, гомілки, стегна або щиколотки - ці місця малюки травмують регулярно. Більше того, сигналізує про явний вивих неправильне і неприродне положення кінцівки. У такій ситуації малюка необхідно терміново показати травматологу або викликати швидку допомогу. До цього моменту можна зменшити біль і припухлість на місці вивиху за допомогою холодного компресу. Пошкоджену кінцівку слід обов'язково зафіксувати - руку перев'язати косинкою, а кісточку і коліно зафіксувати шиною. Коли дитина вивихнув стегно, то її необхідно покласти на здоровий бік і не дозволяти рухатися.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини