Більшість людей старшого віку, при появі катаракти, не помічають її, адже вона у них зазвичай розвивається повільно і поступово, тривати цей процесс може не один рік. Найкраще і найефетквніше виявити присутність катаракти може
польська офтальмологічна клініка в Україні вже при першому ж відвідуванні офтальмолога. Але лікувати цю хворобу можна лише в тому випадку, якщо катаракта буде заважати займатися звичайними справами.
Якою буває катаракта?Самим поширеним видом катаракти є ядерна катаракта. Її ознаками можуть бути короткозорість, розмитий зір і тьмяні кольори. У процесі розвитку ядерної катаракти очний кришталик стає помітно опуклим, короткозорість посилюється, іноді на деякий час компенсуючи далекозорість, але і це не на завжди.
Є ряд причин, які сприяють появі ядерної катаракти. Фахівці вважають, що вони можуть бути безпосередньо пов'язані з природним старінням людини.
1) З віком кришталику ока властиво змінюватися, точно так само як і шкірі людини. Відмерлим клітинам просто нікуди подітися, тому вони залишаються в оці, збираються в кришталику, через що він починає жовтіти і потовщуватись.
2) Також утворенню непрозорого ядра сприяє зменшення поживних речовин, які у людей старшого віку надходять в недостатній кількості.
3) Негативний вплив на кришталик також надає надлишок ультрафіолетових променів. В даному випадку кришталик втрачає свою пружність і прозорість, стає більш жорстким.
4) Люди які вживають алкоголь і палять, теж потрапляють в список тих, хто ризикує захворіти катарактою.
5) Такі хвороби як діабет, глаукома і гіпотиреоз можуть бути причиною розвитку цієї хвороби ока.
Особливим чином розвивається коркова катаракта, пов'язана з короткозорістю і природним старінням.
- З'являється вона у вигляді оболонки або кірки. Народжуючись, людина вже має твердий кришталик, який росте з ним до 60 років. За цей час кірка може поширитися на 16 відсотків кришталика.
- Після появи кірки, кришталик ущільнюється і стає твердим, склеротичним.
Найменш поширеним видом катаракти є задня субкапсулярна катаракта. Ризикують захворіти неї навіть люди не досягли 40 років. Даний вид хвороби найбільше впливає на зір. З'являється висока чутливість до яскравого світла, стає важко читати. Позбавиться від недуги можна після пройшовши
лікування катаракти в Україні.
1) Причиною можуть бути внутрішнє запалення ока або ж часте застосування ліків.
2) Субкапсулярна катаракта може з'явиться після операції на очах, травми кришталика або променевої терапії пухлини ока.