Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Аевіт

ЗАТ “Київський вітамінний завод”. Україна


Аевіт

Код: A11JAATС-код

Вітаміни та мінерали


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: м’які желатинові капсули шароподібної або сферичної форми, зі швом, від жовтого до світло-коричневого кольору, заповнені маслянистою рідиною від світло-жовтого до темно-жовтого кольору;

склад: 1 капсула містить вітаміну А (у вигляді ретинолу пальмі тату) 0,055 г (100 000 МО); вітаміну Е (у вигляді a- токоферолу ацетату) 0,1 г;

допоміжні речовини: олія кукурудзяна рафінована дезодорована або олія соняшникова рафінована дезодорована.

Форма випуску. Капсули м’які.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані вітамінні препарати. Код АТС A11 JA.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Властивості АЕвіта визначаються фармакологічними ефектами жиророзчинних вітамінів А і Е, що входять до його складу. Препарат впливає на ядра клітин органів-мішеней та ініціює синтез білків-ферментів або структурних елементів тканин, стимулює процеси регенерації, підвищує специфічну і неспецифічну резистентність організму. Препарат нормалізує обмін речовин, виявляє активну антиоксидантну дію, відновлює капілярний кровообіг, тканинну і судинну проникність, підвищує стійкість тканин до гіпоксії.

Фармакокінетика. АЕвіт добре всмоктується з травного тракту. Далі вітаміни А і Е транспортуються у лімфу, потім у плазму крові, де вони зв'язуються зі специфічними білками і транспортуються до органів і тканин. Надлишок вітаміну А депонується в печінці, переважно у вигляді ефірів пальмітинової кислоти. Вітамін А виводиться з жовчю в кишечник і бере участь в ентерогепатичній циркуляції. У печінці він піддається біо трансформації, перетворюючись спочатку в активні метаболіти, а потім – у неактивні продукти обміну, що виводяться нирками, кишечником і легенями. Елімінація вітаміну А відбувається повільно – за 3 тижні з організму виводиться 34 % прийнятої дози препарату. Надлишок вітаміну Е відкладається в тканинах, утворюючи в них депо (особливо в печінці), що підтримує нормальний рівень вітаміну Е в плазмі крові. В організмі вітамін Е піддається біо трансформації, перетворюючись на ряд метаболітів, що мають хінонову структуру. Вітамін Е в незміненому стані виділяється з жовчю, у вигляді метаболітів - із сечею.

Показання для застосування. АЕвіт застосовують з лікувальною метою при захворюваннях і станах, що потребують тривалого введення великих доз вітаміну А в сполученні з вітаміном Е: атеросклеротичних змінах судин, порушенні трофіки тканин, облітеруючому ендартеріїті, псоріазі, системному червоному вовчаку, атрофії зорового нерва, пігментному ретиніті, у комплексній терапії серцево-судинних захворювань (гіпертонічна хвороба з ознаками перенавантаження лівого шлуночка, стабільна стенокардія напруження І та ІІ функціональних класів).

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо після їди щодня по 1 капсулі на добу протягом 30 - 40 днів. Повторний курс проводять при необхідності через 3 - 6 місяців.

Побічна дія. Алергічні реакції, диспепсичні розлади у вигляді болю в епігастральній ділянці, нудоти, діареї. При тривалому застосуванні можливе загострення жовчнокам'яної хвороби і хронічного панкреатиту.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна недостатність кровообігу, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 16 років.

Передозування. Одномоментний прийом великої кількості препарату супроводжується раптовим підвищенням тиску спинномозкової рідини (без патологічних змін самого ліквору), тяжким головним болем, сонливістю, порушенням зору (диплопією). У тяжких випадках розвиваються судомні припадки, серцева недостатність. При тривалому застосуванні препарата може розвинутися хронічний гіпервітаміноз А, що проявляється ураженнями нервової системи (головним болем, безсонням, дратівливістю, апатією, парестезіями), змінами з боку шкірних покривів (сухістю і тріщинами шкіри на долонях і ступнях, випадінням волосся, себорейними висипами), болем у кістках, розладами ходи, збільшенням печінки і селезінки. В разі появи ознак передозування необхідно припинити приймання препарату. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Препарат з обережністю застосовують у хворих з інфарктом міокарда, підвищеним ризиком тромбоемболій, важким атеросклерозом коронарних артерій, при гострому чи хронічному нефриті, холециститі, хронічному панкреатиті.

Препарат не слід призначати одночасно з іншими лікарськими засобами, до складу яких входить вітамін А та його синтетичні аналоги, через ризик розвитку гіпервітамінозу А.

У разі потреби призначення препарату під час лактації годування груддю слід припинити. Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не можна призначати одночасно з естрогенами, що підвищують ризик гіпервітамінозу А; нітритами та холестераміном, що порушують всмоктування вітаміну А.

Ретинолу пальмітат знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів.

Умови та термін зберігання. В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка.

По 10 капсул у блістері.

По 10 капсул у блістері; по 1 блістеру у пачці.

По 10 капсул у блістері; по 5 блістерів у пачці.

По 50 капсул у блістері; по 1 блістеру у пачці.

Виробник. ВАТ “Київський вітамінний завод”.

Адреса. 04073, м. Київ-73, вул. Копилівська, 38.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus