Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Бронхосан

АТ «Зентіва». Словацька Республіка.


Інструкція


Склад лікарського засобу:

1 г розчину містить бромгексину хлориду 8,0 мг, ментолу 1,5 мг, олії фенхелю 0,75 мг, олії анісової 0,25 мг, олії материнки 0,25 мг, олії м’яти перцевої 0,25 мг, олії евкаліптової 0,25 мг;

допоміжні речовини: сахароза, кислота хлористоводнева 35%, калію дигідро фосфат, натрію гідро фосфат, три етиленгліколь, полісорбат 80, спирт етиловий 96%, вода очищена.

Лікарська форма. Краплі для перорального застосування.

Прозорий, безбарвний або світло-жовтий розчин із запахом ментолу.

Назва і місцезнаходження виробника. АТ «Зентіва». Нітрянська, 100, 920 27 Глоговець, Словацька Республіка.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС R05CB02.

Фармакологічні властивості. Бромгексин виявляє секретолітичну та секретомоторну активність, внаслідок чого збільшується бронхіальна секреція, понижується в’язкість слизу (мокротиння) та стимулюється активність миготливого епітелію, що полегшує від ходження мокротиння.

Ефірні олії та їхні ароматичні сполуки підсилюють фармакодинамічний ефект бромгексину, крім того, вони стимулюють виділення мокротиння. Ментол і олія евкаліптова мають протизапальну та антисептичну дію. Деякі компоненти, що входять до складу олії евкаліптової, виділяються через дихальні шляхи, де вони справляють пряму відхаркувальну дію за допомогою секретолітичного й секретомоторного механізмів. Олії анісова та фенхелю, до складу яких входить анетол, стимулюють утворення мокротиння та підсилюють активність циліарного епітелію.

Показання для застосування. Гострі та хронічні захворювання бронхів і легенів, що супроводжуються порушенням утворення мокротиння.

Протипоказання. Підвищена чутливість до бромгексину або будь-яких компонентів препарату; уроджена непереносимість фруктози; виразка шлунка та/або дванадцяти палої кишки; вагітність (особливо у першому триместрі) та лактація; дитячий вік до 2 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Слід мати на увазі, що муколітична дія бромгексину підтримується за рахунок вживання рідини.

З особливою обережністю Бронхосан слід застосовувати при тяжких захворюваннях печінки. При тяжкій нирковій недостатності треба враховувати ймовірність кумуляції

метаболітів, що утворюються в печінці (слід подовжувати проміжки часу між прийманням ліків або зменшувати їх дозу).

Особливі застереження.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. Препарат містить 36% розчин спирту етилового. Це може негативно впливати на діяльність, що вимагає високої швидкості психічних і фізичних реакцій, прийняття швидкого рішення (наприклад, керування транспортними засобами, обслуговування машин і механізмів, робота на висоті тощо).

Спосіб застосування та дози. Якщо лікар не призначить інакше:

діти 2 – 6 років: по 10 крапель 4 рази на добу;

діти старше 6 років, підлітки та дорослі: по 20 крапель 4 рази на добу.

Тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання.

Бронхосан не рекомендується приймати більше 5 днів без консультації з лікарем.

Діти 2 – 6 років приймають краплі, розчинивши їх у 1 столовій ложці води. Препарат приймають до або після їди, запиваючи рідиною.

Передозування. Зважаючи на низьку токсичність препарату, передозування практично неможливе.

Побічні ефекти. Іноді може виникнути нудота, біль у животі, блювання, пронос і дуже рідко – загострення виразки шлунка або дванадцяти палої кишки. Рідко зустрічаються головний біль, минуще підвищення активності ферментів печінки, алергічні висипання на шкірі та/або слизових оболонках.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні з протизапальними засобами (саліцилати, фенілбутазон, оксибутазон) можливо взаємне підсилення ефектів подразнення слизової оболонки.

При комбінованому застосуванні з протикашльовими засобами у зв’язку з пригніченням кашльового рефлексу може розвинутись небезпечний застій секрету, тому проведення такої терапії потребує особливої обережності.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній внутрішній упаковці, при температурі до 25 °С.

Упаковка. По 25 мл розчину у скляному флаконі з кришкою та крапельницею (1 мл = 25 крапель); по 1 флакону в упаковці.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus