основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого кольору в формі торпеди;
склад: 1 супозиторій містить парацетамолу 120 мг; допоміжні речовини: Вітепсол Е 75, Вітепсол Н 12
або:1 супозиторій містить парацетамолу 325 мг
допоміжні речовини: Вітепсол Н 12.
Форма випуску. Супозиторії ректальні.
Фармакотерапевтична група. Анальгетики та антипіретики. Код АТС N02B E01
Фармакологічні властивості. Анальгезуючий та жарознижуючий засіб. Парацетамоллегко проникає через гематоенцефалічний бар’єр та блокує продукціюпростагландинів – медіаторів болі та температурної реакції на рівні ЦНС. У незначній мірі впливає на продукцію периферичних простагландинів. Фармакокінетика: Парацетамол всмоктується в кишечнику. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 60-90 хвилин після введення супозиторія. Добре проникає в тканини. Приблизно 25% зв’язується з білками плазми. Метаболізується в печінці шляхом глюкуронування і сульфатування, тільки 3 % виділяється із сечею в незмінному вигляді. Період напів виведення 2-4 години уздорових і 8-12 годин у хворих на захворювання печінки.
Показання для застосування. Доломол призначається як анальгезуючий та жарознижуючий засіб при захворюваннях, що супроводжуються відчуттям дискомфорту й гарячкою, таких як грип, застуда та інші бактеріальні і вірусні інфекції. Гіпертермія, що викликана щепленням або перегрівом.
Відчуття болю при різноманітних захворюваннях: артритах, ревматизмі, атакож при кістково-м’язовому болю, при головному та зубному болю, болю при травмах, опіках, альгодисменореї, міалгії та невралгії.
Спосіб застосування та дози .
Супозиторії (ректально):
- До 3 міс. (тільки під контролем лікаря)
12 супозиторія (60 мг) кожні 6 годин, не
більше 2 супозиторіїв на добу;
-Від 3 міс. до 1 року
1 супозиторій (120 мг) кожні 6 годин, не більше 4 супозиторіїв на добу;
-1-6 років
1 супозиторій (120 мг) кожні 4-6 годин, не більше 6 супозиторіїв на добу;
-6-12 років
1 супозиторій (325 мг) кожні 4-6 годин, не більше 4 супозиторіїв на добу.
Тривалість застосування препарату без лікарського контролю не повинна перевищувати 3 діб. Тривалість призначення препарату визначається характером захворювання, тяжкістю його перебігу та отриманим ефектом.
Побічна дія. Алергічні реакції. При довго тривалому застосуваанні особливо у високих дозах можливагепатотоксична та нефротоксична дії. Рідко можливі анемія, метгемоглобінемія, тромбоцит опенія.
Протипоказання. Гіпер чутливість до парацетамолу, печінкова недостатність, виражені порушення функції нирок, захворювання крові..
Передозування. У деяких випадках застосовують штучний гемодіалізпротягом перших 12 годин після прийому токсичної дози, N-ацетил цистеїн в/в або 1-метионін перорально протягом 10-12 годин після випадку передозування.
Особливості застосування. З обережністю призначаютьпарацетамол хворим з порушенням функції нирок та печінки. У період вагітності заборонено застосування парацетамолу, у тому числі і у вигляді супозиторіїв.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може знизити антигіпертензивнийефект інгібіторів АПФ, фуросеміду, знижує метаболізм фенітоіну. Не призначати разом з барбітуратами
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 15° С, у недоступному для дітей місці. 5 років.