1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.
Фармакотерапевтична група. Гепатотропні препарати. Код ATC А 05В А 50.
Фармакологічні властивості. Лецитин (есенціальні фосфоліпіди, речовина EPL) нормалізує обмін ліпідів і білків, сприяє підвищенню детоксикаційної активності печінки та відновленню її клітинної структури завдяки нормалізуючій дії на ферментні системи, що залежать від фосфоліпідів. Комплекс вітамінів, які містяться в препараті, посилює вплив лецитину на основні біохімічні процеси, що відбуваються у печінці. Есавіт нормалізує функцію печінки і активність ферментів, сприяє регенерації гепатоцитів, стабілізує жовч і оптимізує енергетичний баланс печінки.
Дія Есавіту є сукупною дією компонентів субстанції EPL, тому проведення інетичних досліджень не є можливим; усі разом компоненти не можуть бути відстежені за допомогою маркерів або біодосліджень. З цієї ж причини неможливо виявити і метаболіти препарату.
Показання для застосування.
Жирова дегенерація печінки (включно з ураженням печінки при діабеті), гострі та хронічні гепатити, цироз печінки, перед- і після операційне лікування при хірургічному втручанні на печінці та жовчовивідних шляхах, токсичні ураження печінки, токсикози вагітності, псоріаз, радіаційний синдром.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату.
Особливі застереження.
У період застосування препарату слід утримуватися від вживання алкоголю.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Слід враховувати, що застосовувати полівітамінні препарати у I триместрі вагітності не рекомендується. В інші періоди вагітності та у період годування груддю Есавіт можна приймати за призначенням і під контролем лікаря.
Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Не виявлена.
Діти.
Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає.
Спосіб застосування та дози.
Застосовують дорослим. Есавіт приймають внутрішньо по 1 - 2 капсули 2 - 3 рази на день. Капсули ковтають цілими під час їди, запиваючи невеликою кількістю води.
Дози препарату і тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу, особливостей перебігу захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту та переносимості препарату. В середньому курс лікування повинен тривати не менше 3 місяців, за необхідності він може бути продовжений або проведений повторно.
Передозування.
Симптоми: нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці.
Лікування: після промивання шлунка застосовують необхідні заходи симптоматичної та підтримуючої терапії.
Побічні ефекти.
Шлунково-кишкові розлади: нудота, біль у животі, пронос.
При підвищеній чутливості до ціанокобаламіну можуть виникати алергічні реакції (кропив’янка, анафілактичний шок), нервове збудження, біль у ділянці серця, тахікардія.
Побічні ефекти можуть бути зменшені при застосуванні мінімально ефективної дози препарату з меншою тривалістю курсу лікування.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії.
Не описана.
Термін придатності.
2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.