Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Нітронг

КРКА, д. д., Ново место, Словенія


Інструкція



Склад:



діюча речовина: гліцерину тринітрат (нітрогліцерин);



1 таблетка містить 6,5 мг гліцерину тринітрату;



допоміжні речовини: нейтральні гранули (сахароза, крохмаль кукурудзяний), шелак, тальк, барвник діамантовий чорний BN (Е 151), барвник хіноліновий жовтий (Е 104), барвник жовтий захід FCF (Е 110), лактоза, моногідрат; повідон.



Лікарська форма. Таблетки пролонгованої дії.



Фармакотерапевтична група. Вазодилататори, що застосовуються в кардіології. Органічні нітрати.



Код АТС С 01D А 02.



Клінічні характеристики.



Показання.



Запобігання нападам стенокардії у хворих на ішемічну хворобу серця або після інфаркту міокарда.



Протипоказання.





  • Підвищена чутливість до нітратів та інших компонентів препарату;





  • обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія;





  • серцева недостатність із застійними явищами при вираженому аортальному або мі тральному стенозі;





  • гострий інфаркт міокарда з низьким тиском наповнення;





  • кардіогенний шок;





  • низький серцевий викид через гіповолемію, тампонада серця;





  • гостра судинна недостатність;





  • шок;





  • тяжка артеріальна гіпотензія;





  • підвищений внутрішньо черепний тиск;





  • наявна черепно-мозкова травма;





  • геморагічний інсульт;





  • закрито кутова глаукома.





Відносні протипоказання – гіпоксемія, легеневе серце, пролапс мі трального клапана, глаукома.



Спосіб застосування та дози.



Дозування залежить від стану окремого пацієнта та тяжкості перебігу захворювання. Щоб запобігти розвитку толерантності, режим дозування повинен включати 10 – 12-годинний без нітратний інтервал.



Нітронг форте зазвичай приймають по 1-2 таблетки двічі на добу, вранці та після обіду. Відсутність вечірньої дози забезпечує 12-годинний без нітратний інтервал. За необхідності може бути призначений прийом препарату 3 рази на добу, але із дотриманням 10 – 12-годинного без нітратного інтервалу.



Якщо напади у хворого відбуваються переважно вночі, Нітронг форте слід приймати після обіду і ввечері.



Таблетки слід приймати натщесерце, ковтати цілими, не розкушувати і не розжовувати, запиваючи невеликою кількістю рідини.



Максимальна одноразова доза Нітронгу форте становить 13 мг (2 таблетки). Максимальна добова доза не повинна перевищувати 30 мг.



Побічні реакції.



Порушення з боку кровотворної та лімфатичної систем:





  • дуже рідко: метгемоглобінемія.





Порушення з боку нервової системи:





  • дуже часто: головний біль;





  • нечасто: запаморочення;





  • рідко: затуманений зір;





  • дуже рідко: втрата смаку.





Порушення з боку серця:





  • нечасто: прискорене серцебиття;





  • дуже рідко: синкопе, тахікардія, парадоксальна брадикардія, реактивна гіпертензія.





Порушення з боку судинної системи:





  • часто: почервоніння;





  • нечасто: артеріальна гіпотензія.





Порушення з боку органів дихання:





  • рідко: задишка.





Порушення з боку шлунково-кишкового тракту:





  • нечасто: нудота, блювання;





  • рідко: сухість у роті.





Загальні порушення та порушення умов застосування:





  • нечасто: втомлюваність;





  • рідко: посилене потовиділення;





  • дуже рідко: периферичний набряк.





Можливі алергічні реакції до нітратів, але рідко. Також повідомлялось про анафілактичні реакції. Алергічні реакції найчастіше проявляються у вигляді дерматитів, а саме: висипи на шкірі, контактний дерматит, ексфоліативний дерматит.



Передозування.



Симптоми передозування включають артеріальну гіпотензію, тахікардію, рефлекторну гіперемію шкіри, головний біль, прискорене серцебиття, синкопе, підвищений внутрішньо черепний тиск зі сплутаністю свідомості та неврологічним розладом. Гіпоксія через метгемоглобінемію може призвести до ціанозу, метаболічного ацидозу, коми, судом та серцево-судинного колапсу.



При гострому передозуванні слід викликати блювання, промити шлунок та застосувати активоване вугілля. У разі зниження артеріального тиску потрібно покласти хворого на спину і підняти йому догори ноги, призначити інфузію рідини та, якщо необхідно, симпатоміметики.



При тяжкій метгемоглобінемії слід забезпечити інтенсивний приток кисню та ввести внутрішньо венно метиленовий синій (1 - 2 мг/кг маси тіла).



Застосування у період вагітності або годування груддю.



Не повідомлялось про шкідливий вплив нітратів на перебіг вагітності та лактацію.



Не повідомллялось про жодні тератогенні та мутагенні ефекти.



Оскільки безпечність застосування нітратів у ці періоди не встановлена, препарат застосовують тільки у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.



Діти. Дані щодо безпеки та ефективності застосування гліцерину тринітрату у дітей обмежені, тому не рекомендується застосовувати препарат дітям.



Особливості застосування.



Нітронг форте не показаний для лікування гострих нападів стенокардії. У цих випадках застосовується швидкодіюча форма нітрогліцерину (таблетки під язик, спрей).



Необхідно виявляти обережність при призначенні препарату хворим з тяжкою анемією, гіпертрофічною кардіоміопатією, тяжким атеросклерозом та зневодненням, а також при тяжкій печінковій недостатності, дисфункції щитовидної залози, гіпотермії, синдромі мальабсорбції та низькокалорійному і нерегулярному харчуванні.



Хворий повинен бути поінформований, що головний біль, який може іноді виникати на початку лікуванн, пов’язаний із застосуванням препарату.



При визначенні дозування потрібно забезпечити 10 – 12-годинний без нітратний період, щоб запобігти розвитку толерантності до нітратів.



Довготривалий прийом Нітронгу форте, таблеток, слід припиняти поступово, оскільки раптове припинення застосування препарату може спричинити серцеву недостатність чи гострий інфаркт міокарда.



Одночасний прийом алкоголю може спричинити тяжкий головний біль, артеріальну гіпотензію, а також колапс.



Особливі застереження щодо неактивних інгредієнтів



Препарат містить лактозу. Пацієнтам із рідкісними спадковими порушеннями - галактоземією, лактазною недостатністю або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції - не слід застосовувати цей препарат.



Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.



На початку лікування і особливо при комбінації з алкоголем Нітронг форте може впливати на здатність керувати авто транспортом або працювати з іншими механізмами внаслідок можливості виникнення артеріальної гіпотензії та запаморочення.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії.



Гіпотензивний ефект Нітронгу форте може посилюватись при одночасному призначенні з іншими вазодилататорами, антигіпертензивними засобами, антагоністами кальцію, трициклічними, біциклічними, тетрациклічними антидепресантами і нейролептиками (наприклад, фенотіазинами).



Проносні препарати можуть прискорити проходження препарату через шлунково-кишковий тракт, таким чином знижуючи кількість ре сорбованого нітрату, а також його концентрації у плазмі.



Комбінація гліцерину тринітрату та силденафілу (Віагра) або інших подібних препаратів, призначених для лікування порушень ерекції, протипоказана.



Гліцерину тринітрат підвищує біодоступність дигідроерготаміну.



Фармакологічні властивості.



Фармакодинаміка.



Таблетки Нітронг форте містять гліцерину тринітрат (нітрогліцерин), який після внутрішнього прийому повільно і поступово вивільняється з таблетки.



Гліцерину тринітрат розслаблює гладкі м’язи судин, таким чином розширює вени, артерії та артеріоли. Малі дози гліцерину тринітрату розширюють вени і тому знижують тиск, наповнення лівого та правого шлуночків. Це має незначний вплив на системний артеріальний тиск. Ефекти розширення нітратами вен та артерій часто відносять до ‘непрямих або периферичних’ ефектів, тому що вони послаблюють ішемію шляхом зниження потреби міокарда в кисні. Крім того, Нітронг форте має декілька інших механізмів дії, які відносять до прямого чи центрального впливу на коронарні судини серця, тим самим покращуючи постачання кисню до міокарда. Гліцерину тринітрат має значно сильніший та довго триваліший розширюю чий ефект на великі коронарні артерії, включаючи коронарні колатеральні судини, ніж на малі коронарні судини. Дилатація стенозу коронарних судин є однією з найважливіших позитивних реакцій у відповідь на лікування гліцерину тринітратом. Крім того, гліцерину тринітрат має також антивазоспастичні властивості.



Гліцерину тринітрат послаблює симптоми стенокардії завдяки комбінації його непрямих ефектів на перед навантаження та після навантаження та його непрямих ефектів на перерозподіл коронарного кровотоку.



Також гліцерину тринітрат може деякою мірою пригнічувати агрегацію тромбоцитів та протидіяти метаболічній картині ішемії.



Толерантність до нітратів є відносно частим феноменом. Хронічний та тривалий прийом будь-якого нітрату, незалежно від його форми, призводить до зниження його ефекту, проте у 50 % пацієнтів має місце значний антиангінальний ефект.



Толерантність до нітратів пояснюється зменшенням кількості сульфгідрильних груп, нейрогормональною активацією, збільшенням об’єму плазми. Розвитку толерантності дещо запобігають коригуванням дозування та фармакологічним втручанням.



Фармакокінетика.



Нітронг форте, таблетки пролонгованої дії, забезпечують поступове вивільнення гліцерину тринітрату за період 6 – 8 годин. Коефіцієнт розчинення становить 99,13 % активної речовини, що має вивільнитися через 7 годин.



Гліцерину тринітрат добре абсорбується після перорального приймання, але він проходить екстенсивний, майже 100 %, пре системний метаболізм, і тому відносна біодоступність первинної речовини є дуже низькою. Після прийому таблеток пролонгованої дії в плазмі не виявляється незміненого гліцерину тринітрату, а тільки його головні метаболіти, 1,2-динітрогліцерин (1,2-GDN) та 1,3-динітрогліцерин (1,3-GDN). Кінетика гліцерину тринітрату дуже варіабельна. Це є результатом швидкого та великого пре системного кліренсу, великого об’єму розподілу (3,3 ± 1,2 л/кг), гідролізу плазми in vivo та нестійких у стабільному стані концентрацій метаболітів у плазмі. Період напів виведення первинного компонента в сироватці становить 2 – 33 хв, а двох метаболітів – 1 – 1,5 години. 60 % гліцерину тринітрату зв’язуються з білками сироватки. Загальний кліренс організму становить 5,5 – 11 л/хв.



Гліцерину тринітрат перетворюється, головним чином, у печінці шляхом дедуктивного гідролізу, меншою мірою, в сироватці за допомогою спонтанного гідролізу та неорганічного розпаду. Метаболічне вивільнення вільних радикалів окису азоту (NO) є важливою частиною його дії та доповнює її, головним чином, неорганічна нітратредуктаза печінки. Метаболічні продукти стають глюкуронізованими та виводяться з сечею; немає ознак ентрерогепатичної циркуляції. Обидва динітрати становлять приблизно 10 % концентрації гліцерину тринітрату. Їх період напів виведення - 40 хв, вони можуть мати кумулятивний ефект протягом тривалого лікування. Далі динітрати можуть бути метаболізовані до неактивних моно нітратів.



Беручи до уваги клінічну ефективність при стенокардії та серцевій недостатності із застійними явищами, час першої реакції у відповідь на введення пероральних форм пролонгованої дії становить 20 – 45 хв. Максимальний ефект спостерігається через 90 хв та триває 3 – 8 годин.



Фармацевтичні характеристики.



Основні фізико-хімічні властивості: круглі, плямисті таблетки з насічкою з одного боку, які містять помаранчеві та коричнево-зелені спресовані гранули.



Термін придатності. 3 роки.



Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 оС, в захищеному від вологи та світла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці.



Упаковка. 25 або 100 таблеток в скляному флаконі у картонній коробці.



Категорія відпуску. За рецептом.



Виробник. КРКА, д. д., Ново место, Словенія.



Місцезнаходження. Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія.




Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus