Психостимулюючі та ноотропні засоби. Кислота гамма-амінобутирова (ГАМК) та її похідні.
Код АТС N06B X23*.
Клінічні характеристики.
Показання.
Цереброваскулярна недостатність, астенія, депресивні розлади у літньому віці.
Стани, що супроводжуються тривожністю, страхом, підвищеною дратівливістю, емоційною лабільністю.
Астенічні стани, обумовлені різними нервово-психічними захворюваннями. Як складова комплексного лікування – для купірування гострої алкогольної інтоксикації; при хронічному алкоголізмі – для послаблення астенічних, астеноневротичних, постпсихотичних, перед рецидивних станів, а також алкогольної енцефалопатії.
У складі комплексної терапії – мігрень (профілактика), черепно-мозкова травма, нейроінфекція.
Для покращання переносимості фізичних і розумових навантажень (при перевантаженнях та в екстремальних умовах діяльності; для відновлення фізичної працездатності спортсменів, для підвищення стійкості до фізичних та розумових навантажень).
Відкритокутова глаукома (для стабілізації зорових функцій).
В урологічній практиці (у дітей старше 3 років та у дорослих з розладами сечовиділення) для покращання адаптаційної функції сечового міхура.
Протипоказання.
Підвищена індивідуальна чутливість до препарату; хронічна ниркова недостатність; періоди вагітності та годування груддю; дитячий вік до 3 років (ефективність та безпека не встановлена).
Спосіб застосування та дози.
Пікамілон застосовують внутрішньо, незалежно від приймання їжі.
При цереброваскулярних захворюваннях препарат призначають по 20 - 50 мг 2 - 3 рази на день, добова доза – 60 - 150 мг. Курс лікування – 1 - 2 місяці, за необхідності, через – 5 - 6 місяців курс лікування можна повторити.
Для профілактики нападів мігрені Пікамілон призначають по 50 мг 3 рази на день.
При астенічних станах Пікамілон призначають по 40 - 80 мг на добу, в окремих випадках до 200 -300 мг на добу протягом 1 - 1,5 місяця.
При депресивних станах у пацієнтів літнього віку Пікамілон призначають 2 - 3 рази на день по 40 -200 мг на добу, оптимальне дозування – 60 - 120 мг на добу протягом 1,5 - 3 місяців.
Для відновлення працездатності та при підвищених навантаженнях Пікамілон призначають по 60 -80 мг на добу протягом 1 - 1,5 місяця, для спортсменів – у тій же дозі протягом 2 тижнів тренувального періоду.
При алкоголізмі в період абстиненції Пікамілон застосовують по 100 - 150 мг на добу протягом 6 -7 днів. При більш стійких порушеннях поза абстиненцією – у добовій дозі 40 - 60 мг на курс лікування – 4 - 5 тижнів.
Для лікування первинної відкритокутової глаукоми – по 50 мг 3 рази на день протягом 1 місяця.
При розладах сечовипускання Пікамілон призначають дітям віком від 3 до 10 років по 20 мг 2 - 3 рази на день, дітям від 11 до 15 років – по 50 мг 2 рази на день, дорослим і дітям старше 15 років – по 50 мг 3 рази на день. Курс лікування – 1 місяць.
Побічні реакції.
Препарат добре переноситься. У поодиноких випадках можливі алергічні реакції (шкірні висипи, свербіж), запаморочення, головний біль, нудота, дратівливість, збудження, неспокій. У такому разі необхідно зменшити дозу або припинити застосування препарату.
Передозування.
Посилення прояву побічних реакцій, що вимагає симптоматичного лікування.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Не рекомендується застосовувати в період вагітності та годування груддю.
Діти.
Препарат призначають дітям віком від 3 років.
Особливості застосування.
Пікамілон не рекомендується призначати при тяжкому ступені гострого порушення мозкового кровообігу.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Препарат іноді може спричинити запаморочення, тому в процесі лікування рекомендовано утримуватися від діяльності, що вимагає підвищеної концентрації уваги.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Пікамілон скорочує тривалість дії барбітуратів, посилює знеболювальну дію опіатів, зменшує пригнічу вальну дію етанолу на центральну нервову систему.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Ноотропний засіб, розширює судини головного мозку. Проявляє транквілізуючу, психостимулюючу, антиагрегантну та антиоксидантну дію. Покращує функціональний стан мозку шляхом нормалізації метаболізму тканин та впливаючи на мозковий кровообіг (збільшує об’ємну та лінійну швидкість мозкового кровотоку, зменшує опір мозкових судин, пригнічує агрегацію тромбоцитів, покращує мікро циркуляцію).
При курсовому застосуванні підвищує фізичну та розумову працездатність, зменшує головний біль, покращує пам’ять, нормалізує сон; сприяє послабленню чи зникненню відчуття тривоги, напруження, страху; покращує стан хворих з руховими розладами та розладами мовлення; зменшує пригнічу вальний вплив етанолу на центральну нервову систему. Покращує кровообіг в судинах сітківки та зорового нерва.
Фармакокінетика. Абсорбція – швидка і повна. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр, тривалий час перебуває в тканинах організму. Біодоступність – 50 - 88 %. Виводиться, в основному, нирками в незміненому вигляді. Період напів виведення – 0,51 год.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору або білого зі слабким кремуватим відтінком, пласко циліндричні, із фаскою. Таблетки 50 мг – з рискою.
Термін придатності.
3 роки.
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання.
Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.
Упаковка.
По 30 таблеток 20 мг або 50 мг у банці із жовтогарячого скла, в картонній коробці;
по 10 таблеток 20 мг або 50 мг у контурних чарункових упаковках, по 3 контурні чарункові упаковки в картонній коробці.
Категорія відпуску.
За рецептом.
Виробник.
ВАТ “Хіміко – фармацевтичний комбінат “АКРИХIН”.
Місцезнаходження.
Російська Федерація, 142450, Московська обл., Ногінський р-н, м. Стара Купавна, вул. Кірова, 29.