Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиШипшини сироп

-


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: густувата однорідна рідиначервонувато-коричневого кольору із солодким своєрідним смаком;

склад: 100 мл сиропу містять плодів шипшини цілих – 25,45 г;

кислоти аскорбінової – 0,4 г;

допоміжні речовини: вода очищена, цукор рафінований.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що впливають на систему травлення та метаболічні процеси. Код АТС А 16А Х 10**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Фармакологічна дія препарату обумовлена вмістом основної діючої речовини – аскорбінової кислоти, яка бере участь в окислювально-відновних процесах, вуглеводному обміні, процесах зсідання крові; регенерації тканин, утворенні стероїдних гормонів, синтезі колагену і про колагену, нормалізації проникності капілярів. Існують дані щодо позитивного впливу вітаміну С при атеросклерозі. Препарат має жовчогінну дію.

Фармакокінетика. Аскорбінова кислота в організмі швидко всмоктується, переважно у дванадцяти палій та тонкій кишках. Через 30 хвилин кількість аскорбінової кислоти помітно збільшується. Для насичення тканин необхідне перетворення аскорбінової кислоти у дегідроаскорбінову, яка проникає крізь кишкові мембрани без енерг етичних витрат. У клітині кислотадегідроаксорбінова швидко відновлюється в аскорбінову. У цьому процесі беруть участь також тіолові та дисульфід ні групи. Кислота аскорбінова розподіляється між органами нерівномірно. У тканинах вітамін С визначається у трьох формах: увигляді кислоти аскорбінової; кислоти дегідроаскорбінової та у виглядіаскорбігена. У тканинах кислота аскорбінова розпадається до глюкози. Кислота аскорбінова виділяється із сечею, калом, потом, слиною, слізною рідиною, грудним молоком.

Показання для застосування. Профілактика та лікуваннягіпо- авітамінозу С, при геморагічних діатезах, інфекційних захворюваннях, гепатитах, хворобі Аддісона, ранах, що повільно гояться, переломах кісток, дистрофії, інтенсивних фізичних та розумових навантаженнях, у період вагітності та лактації.

Спосіб застосування та дози. Шипшини сироп діти приймають з 6 років по½ чайної ложки 2 рази на добу після їди. Дорослі - по 1 столовій ложці 2рази на добу. Сироп запивають кип’яченою водою. Курс лікування 25 - 30 днів, повторні курси після перерви 5 - 7 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, жовчнокам’яна хвороба, цукровий діабет, дитячий вік до 6 років.

Передозування. При тривалому застосуванні препарату рідко знижується проникність капілярів, у зв’язку з чим погіршується живлення тканинта органів. Збільшується протромбінемія, що призводить до прискорення зсідання крові та сприяє тромбоутворенню. У випадку застосування у великих дозах відзначається зменшення кількості еритроцитів та значний нейтрофільнийлейкоцитоз з різкою лейкопенією. Тривале застосування у великих дозах стійко закріплює порушення трофіки міокарда. При тривалому вживанні шипшини сиропу організм людини стає дуже вразливим: навіть при незначному дефіциті аскорбінової кислоти розвивається гострий авітаміноз С.

Особливості застосування
.

Не застосовувати особам, схильним до алергічних реакцій на аскорбінову кислоту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Всмоктування аскорбінової кислоти зменшується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивів, вживанні свіжих та консервованих фруктових або овочевих соків, лужного пиття. Препарат підвищує абсорбцію пеніциліну і заліза, зменшує дію гепарину, непрямих антикоагулянтів, збільшує ризик виникнення кристалурії при лікуванні саліцилатами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 0С до 25 0С.

Термін придатності – 6 місяців.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus