Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Сіофор

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина


Інструкція


Склад:

діюча речовина: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить метформіну гідро хлориду 500 мг;

допоміжні речовини: гіпромелоза, повідон, магнію стеарат, полі етиленгліколь 6000, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Протидіабетичні засоби і пероральні гіпоглікемізуючі препарати. Код АТС А 10В А 02.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування цукрового діабету ІІ типу у дорослих та дітей віком старше 10 років, особливо при наявності надлишкової маси тіла, при неефективності дієтотерапії та фізичного навантаження.

Для дітей віком старше 10 років Сіофор 500 можна застосовувати у якості моно терапії або у комбінації з інсуліном.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої допоміжної речовини. Діабетичний кето ацидоз, діабетична прекома та діабетична кома. Ниркова недостатність або ниркова дисфункція (кліренс креатині ну < 60 мл/хв). Гострі стани, здатні негативно вплинути на функцію нирок, наприклад, дегідратація, тяжке інфекційне захворювання, шок. Внутрішньо судинне введення йодвмісних контрастних речовин. Гострі або хронічні захворювання, здатні спричинити гіпоксію тканин, наприклад, серцева або дихальна недостатність, нещодавно перенесений інфаркт міокарда, шок. Пропасниця, стани гіпоксії (сепсис, ниркові інфекції, бронхо-легеневі захворювання). Великі хірургічні втручання. Печінкова недостатність, гостра алкогольна інтоксикація, алкоголізм. Вагітність та період годування груддю. Лактоацидоз, у тому числі в анамнезі. Дитячий вік до 10 років. Дотримання гіпокалорійної дієти (менш ніж 1000 кал/добу).

Не рекомендовано застосовувати препарат хворим віком старше 60 років, які виконують тяжку фізичну працю, через підвищення ризику розвитку у них лактоацидозу.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі.

Моно терапія та комбінація з іншими пероральними протидіабетичними засобами. Початкова доза становить зазвичай 1 таблетку, що дорівнює 500 мг метформіну гідро хлориду 2 або 3 рази на добу під час або після їди. Через 10-15 діб дозу слід відкоригувати залежно від показників рівня цукру крові. Поступове підвищення дози позитивно впливає на переносимість препарату травним трактом. Максимальна добова доза метформіну гідро хлориду становить 3 г.

При переведенні з іншого перорального протидіабетичного засобу на метформіну гідро хлорид слід відмінити попередній засіб, а потім розпочати терапію у вищезазначених дозах.

Комбінація з інсуліном. Метформіну гідро хлорид застосовують у стандартній початковій дозі 500 мг або 850 мг 2-3 рази на добу, а дозу інсуліну визначають на основі вмісту глюкози в крові.

Хворі літнього віку. Через можливе порушення функції нирок у хворих літнього віку дозу препарату визначають на основі ниркових проб. Необхідний регулярний контроль функції нирок.

Діти віком старше 10 років.

Моно терапія та комбінація з інсуліном. Стандарта початкова доза становить 1 таблетку 1 раз на добу, що дорівнює 500 мг метформіну гідро хлориду, яку приймають під час або після їди. Через 10-15 діб дозу слід відкоригувати на основі даних про вміст глюкози в крові. Поступове підвищення дози покращує переносимість препарату з боку травного тракту. Максимальна добова доза метформіну гідро хлориду становить 2 г на добу, яку застосовують у 2-3 прийоми.

Побічні реакції.

При аналізі небажаних ефектів за основу прийняті такі значення частоти виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), іноді (≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), невідомо (доступна інформація не дозволяє оцінити даний ефект).

Порушення з боку нервової системи. Часто: порушення смаку.

Порушення з боку травного тракту. Дуже часто: нудота, блювання, діарея, біль у животі, втрата апетиту, металевий присмак у роті, метеоризм. Ці явища виникають на початку лікування та у більшості випадків минають самовільно. З метою їх профілактики дозу метформіну треба розподіляти на 2-3 прийоми і застосовувати під час або після їди. Повільне збільшення дози покращує переносимість препарату з боку травного тракту.

Порушення з боку шкіри та підшкірно-жирової тканини. Дуже рідко: шкірні реакції, наприклад, почервоніння, свербіж, кропив’янка.

Порушення з боку обміну речовин. Дуже рідко: зменшення всмоктування вітаміну В12 та зниження його рівня в сироватці крові при тривалому застосуванні метформіну гідро хлориду. У хворих із мегалобластичною анемією це слід розглядати як можливу причину. Лактат ацидоз.

Порушення з боку печінки та жовчовивідних шляхів. Дуже рідко: порушення функції печінки або гепатит, що мають оборотний характер після припинення застосування метформіну гідро хлориду.

Передозування.

При застосуванні метформіну гідро хлориду у дозах до 85 г гіпоглікемії не спостерігалося, але розвивався лактат ацидоз, який також може бути спричинений передозуванням метформіну гідро хлориду або супутніми факторами ризику. Ранніми симптомами молочнокислого ацидозу є нудота, діарея, підвищення температури тіла біль у животі, біль у м’язах, у подальшому можуть відзначатися прискорене дихання, запаморочення, порушення свідомості і розвиток коми. Хворі з ознаками лактат ацидозу вимагають негайної медичної допомоги у стаціонарних умовах. Найдієвішим засобом для виведення лактату та метформіну є гемодіаліз.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Якщо хвора на цукровий діабет вагітна або планує вагітність, застосовувати метформіну гідро хлорид не можна. Для нормалізації метаболізму треба використовувати інсулін, що зменшить ризик розвитку дефектів плода внаслідок відхилень у глікемії. У період годування груддю застосування метформіну гідро хлориду припиняється або, якщо його застосування важливе для матері, припиняється годування груддю.

Діти.

Метформіну гідро хлорид застосовують для лікування дітей віком старше 10 років.

Особливості застосування.

У дорослих Сіофор 1000 можна застосовувати в якості моно терапії або у комбінації з іншими протидіабетичними препаратами для перорального застосування, а також з інсуліном.

Лактат ацидоз. Лактат ацидоз – це рідкісне, але небезпечне (з великою летальністю без своєчасного лікування) порушення обміну речовин, причиною якого може стати накопичення метформіну. Повідомлення про розвиток лактат ацидозу у хворих, які отримували метформіну гідро хлорид, стосувалися переважно хворих на цукровий діабет з вираженою нирковою недостатністю. Профілактика лактат ацидозу передбачає виявлення усіх супутніх факторів ризику, таких як погано компенсований цукровий діабет, кето ацидоз, тривале голодування, надмірне вживання алкоголю, печінкова недостатність та будь-який стан, пов’язаний із гіпоксією. Діагноз: слід враховувати можливість розвитку лактат ацидозу при наявності неспецифічних симптомів, наприклад, спазмів м’язів, порушень з боку травного тракту, таких як біль у животі, значної загальної слабості. Лактат ацидоз характеризується задишкою, болем у животі, гіпотермією, пре коматозним станом. Діагноз підтверджується такими лабораторними показниками як зменшення рН крові, збільшення рівня лактату у плазмі вище 5 ммоль/л, збільшення нестачі аніонів та співвідношення лактат/піруват. При підозрі на лактат ацидоз застосування метформіну гідро хлориду припиняють, а хворого негайно госпіталізують.

Функція нирок. Оскільки метформін виводиться нирками, слід визначити рівень сироваткового креатині ну перед початком лікування і надалі регулярно його контролю вати, а саме – не рідше 1 разу на рік у хворих із нормальною функцією нирок та не рідше 2-4 разів на рік у хворих із рівнем сироваткового креатині ну на верхній межі норми, а також у хворих літнього віку. Порушення функції нирок у хворих літнього віку розвивається часто та перебігає безсимптомно. Слід бути особливо обережним у тих випадках, коли виникає ризик порушення функції нирок, наприклад, при застосуванні антигіпертензивних або сечогінних засобів та на початку застосування не стероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ).

Введення йодмісних контрастних речовин. Оскільки внутрішньо судинне введення йод містких контрастних речовин при радіологічних дослідженнях може призвести до ниркової недостатності, метформіну гідро хлорид не слід застосовувати протягом 48 годин до, під час та після зазначеної процедури. Відновити застосування препарату можна тільки після підтвердження нормальної роботи нирок.

Хірургічні втручання. Застосування метформіну гідро хлориду треба припинити за 48 годин до планової операції під загальним наркозом чи зі спинальною або епідуральною анестезією. Продовжити терапію слід не раніше ніж через 48 годин після хірургічного втручання або після відновлення перорального харчування і за умови підтвердження нормальної функції нирок.

Діти. Перед застосуванням метформіну гідро хлориду слід підтвердити діагноз цукрового діабету ІІ типу. Метформіну гідро хлорид не замінює дієту та щоденні фізичні вправи, які треба виконувати відповідно до рекомендацій. Під час однорічних контрольованих клінічних досліджень впливу метформіну на ріст та розвиток, а також на статеве дозрівання не спостерігалось, але дані за цими показниками при тривалішому застосуванні відсутні, через що рекомендується їх ретельний контроль у дітей, які отримують метформіну гідро хлорид, особливо у пубертатний період. У контрольованих клінічних дослідженнях з участю дітей було всього 15 досліджуваних віком 10-12 років. Не зважаючи на те, що застосування метформіну гідро хлориду у цих дітей не відрізнялося за ефективністю та безпечністю від застосування у осіб старшого віку, призначати метформін гідро хлорид дітям слід з особливою обережністю.

Інші запобіжні заходи. Усім хворим слід дотримуватись дієтичного харчування з рівномірним розподілом вуглеводів протягом доби. Хворим з надлишковою масою тіла необхідно дотримуватись низькокалорійної дієти. Стандартні для хворих на цукровий діабет лабораторні дослідження треба проводити регулярно. Моно терапія метформіну гідро хлоридом не спричиняє гіпоглікемію, однак рекомендується бути обережним при комбінованому застосуванні препарату з інсуліном та препаратами сульфонілсечовини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Моно терапія метформіну гідро хлоридом не спричинює гіпоглікемії, тому не впливає на здатність керувати авто транспортом або роботу з іншими механізмами. Але хворий має бути поінформований про те, що стани гіпоглікемії можуть виникати при комбінованому застосуванні метформіну гідро хлориду з іншими протидіабетичними засобами (інсулін, препарати сульфонілсечовини, репаглінід).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування не рекомендується.

Даназол. Не рекомендується одночасне застосування для уникнення гіперглікемічної дії. Корекція дози метформіну проводиться у випадку, коли застосування даназолу необхідне, а також після відміни даназолу.

Етанол. Ризик розвитку лактат ацидозу збільшується при гострій алкогольній інтоксикації, особливо на фоні голодування або при недостатньому харчуванні, а також при печінковій недостатності. Вживання алкоголю та застосування етанолвмісних лікарських засобів слід уникати.

Йодвмісні контрастні речовини. Внутрішньо судинне введення йодвмісних контрастних речовин може спричинити ниркову недостатність, що може призвести до кумуляції метформіну, що, у свою чергу, підвищує ризик розвитку лактат ацидозу. Метформіну гідро хлорид не слід застосовувати протягом 48 годин до та після зазначеної процедури. Відновити застосування препарату можна тільки після підтвердження нормальної роботи нирок.

Одночасне застосування, що вимагає особливої перестороги.

Глюкокортикоїди (системне та місцеве застосування), ß-2-агоністи та діуретичні засоби. Вищезазначені групи препаратів володіють ендогенною гіперглікемічною активністю, тому хворі на цукровий діабет, які їх застосовують, мають бути про це проінформовані, їм необхідно контролю вати рівень глюкози в крові, особливо на початку лікування. При необхідності дозу протидіабетичного засобу треба відкоригувати на період застосування та після відміни цих препаратів.

Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (інгібітори АПФ). Інгібітор АПФ можуть призводити до зниження рівня глюкози в крові, тому їх застосування можливе у разі особливої обережності. При необхідності дозу протидіабетичного засобу треба відкоригувати на період застосування та після відміни цих препаратів.

Хлорпромазин. При застосуванні у великих дозах (100 мг на добу) підвищує глікемію, знижуючи вивільнення інсуліну. При лікуванні нейролептиками і після припинення їх застосування потрібна корекція метформіну під контролем рівня глікемії.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Метформін належить до групи бігуанідів, що мають антигіперглікемічну властивість та сприють зниженню рівня глюкози в крові як натще, так і після їди. Препарат не стимулює вироблення інсуліну, тому не спричинює гіперглікемію.

Дія метформіну обумовлена трьома механізмами:

скорочення вироблення глюкози в печінці за рахунок пригнічення глюконеогенезу та глікогенолізу;

підвищення чутливості м’язів до інсуліну, покращання захоплення глюкози периферичними тканинами та її утилізації;

сповільнення всмоктування глюкози в кишечнику.

Метформін стимулює внутрішньоклітинний синтез глікогену за рахунок впливу на глікогенсинтетазу. Метформін покращує функціональну активність усіх відомих на сьогоднішній день видів транспортерів глюкози. Метформін чинить сприятливу дію на обмін жирів, а саме – його застосування у терапевтичних дозах понижує рівень загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів низької щільності та три гліцеридів.

Фармакокінетика. Після перорального застосування метформіну гідро хлориду Тмах (максимальна концентрація препарату) у плазмі крові досягається через 2,5 години. Абсолютна біодоступність метформіну гідро хлориду у лікарській формі таблетки по 500 мг та 850 мг дорівнює 50-60 %. Після перорального застосування не абсорбована фракція, що виділяється із фекаліями, становить 20-30 %. Всмоктування метформіну гідро хлориду має насичуваний та неповний характер і припускається, що фармакокінетика його всмоктування нелінійна. При стандартних дозах та схемах застосування метформіну гідро хлориду рівноважна концентрація у плазмі крові досягається протягом 24-48 годин та, як правило, не перевищує 1 мкг/мл. У проведених дослідження Смах (середнє значення максимальної концентрації) у плазмі крові не перевищувало 4 мкг/мл навіть при застосуванні максимальних доз. Їжа скорочує ступінь та дещо – швидкість всмоктування метформіну. Зв’язування метформіну з білками плазми незначне. Метформін виводиться у незміненому стані з сечею і його метаболіти не виявлені. Нирковий кліренс метформіну не перевищує 400 мл/хв, що свідчить про його виведення за рахунок клуб очкової фільтрації та канальцевої секреції. Після перорального застосування період напів виведення близько 6,5 години. При порушенні функції нирок нирковий кліренс метформіну скорочується пропорційно кліренсу креатині ну, що збільшує період його напів виведення та відповідно призводить до підвищення рівня у плазмі крові.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: білі круглі опуклі з обох боків таблетки, вкриті оболонкою.

Термін придатності. 5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!

Умови зберігання. Спеціальні умови зберігання не вимагаються. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Упаковка. 10 таблеток у блістері, 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Заявник.

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП).

Місцезнаходження. Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина.

Виробники.

Виробництво «in bulk»:

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП).

Місцезнаходження. Темпельхофер Вег 83, 12347 Берлін, Німеччина.

Виробництво «in bulk”, кінцеве пакування:

Менаріні-Фон Хейден ГмбХ.

Місцезнаходження. Лейпцігер Штрасе 7-13, 01097 Дрезден, Німеччина.

Кінцеве пакування, випуск серії:

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП).

Місцезнаходження. Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина.

Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus