основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з зеленою непрозорою кришечкою та білим непрозорим корпусом або білою непрозорою кришечкою татемно-червоним непрозорим корпусом, або білою непрозорою кришечкою та коричневим непрозорим корпусом. Вміст капсул – порошок білого кольору;
склад: 1 капсула містить трамадолу гідро хлориду 0,05 г;
Фармакотерапевтична група. Аналгетик центральної дії. Код АТС N02А Х 02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Трамалгін впливає наопіоїдні рецептори ЦНС і зменшує больову чутливість. Знеболювальний ефект настає через 15–30 хвилин після прийому препарату внутрішньо і триває до 6годин. Трамалгін має також седативний і протикашльовий ефекти.
Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо трамадол швидко тамайже повністю абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація у плазмі досягається за 2 години після прийому. Виводиться нирками (90%) та через кишечник (10%).
Показання для застосування. Трамалгін призначають при гострих і хронічних болях сильної і середньої інтенсивності різної етіології: у перед- і після операційний періоди, при травмах, опіках, пухлинній хворобі, нападах ниркової та жовчної коліки, гострому панкреатиті, невралгії, при проведенні болісних терапевтичних і діагностичних процедур.
Спосіб застосування та дози. Трамалгін призначають дорослим і дітям старше 14 років внут-рішньо по 1 капсулі (50 мг трамадолу гідро хлориду) наприйом з невеликою кількістю рідини. При відсутності задовільного ефекту прийому цій дозі можна повторити через 30–60 хвилин. Максимальна добова доза препарату становить 400 мг (8 прийомів на добу). Щоб запобігти звиканню, Трамалгін не слід застосовувати тривалий час.
Побічна дія.
- з боку центральної нервової системи: судоми, запаморочення, підвищена втомлюваність, у поодиноких випадках – сплутаність свідомості, міоз, підвищене потовиділення;
- з боку серцево-судинної системи: тахікардія, колапс, зниження артеріального тиску, ортостатична гіпотензія;
- з боку системи травлення: нудота, блювання, сухість у роті;
алергічні реакції: свербіж.
Протипоказання. Трамалгін протипоказаний при гострій алкогольній інтоксикації, а також інтоксикації лікарськими засобами, які чинятьпригнічу вальну дію на центральну нервову систему (транквілізатори, антидепресанти, седативні та снодійні засоби); дітям до 14 років; при підвищеній індивідуальній чутливості до наркотичних аналгетиків і, зокрема, дотрамадолу.
Передозування. Симптоми: судоми, пригнічення дихання, блювання, колапс, тахікардія. Основними невідкладними заходами є забезпечення прохідності дихальних шляхів, підтримування дихання та функцій серцево-судинної системи, купірування судом. Специфічним антидотом при пригніченні дихання є налоксон.
Особливості застосування. Трамалгін з обережністю призначають при порушенні функцій нирок та печінки. При тривалому застосуванні не виключена можливість розвитку лікарської залежності. Під час лікування не слід займатися діяльністю, яка потребує підвищеної уваги, швидких психічних та рухових реакцій.
В період вагітності: застосування Трамалгіну можливе лише у тому випадку, коли потенційна користь для матері перевищує потенційний ризик дляплода.
В період лактації: необхідно враховувати, що трамадол у незначній кількості виділяється з грудним молоком. У випадку разового прийому препарат узвичайно немає необхідності припиняти грудне вигодовування, оскільки концентрація трамадолу в молоці становить близько 0,1% від концентрації вплазмі.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Трамалгін не призначають хворим, які приймають інгібітори МАО. Препарат також не можна призначати при одночасному застосуванні ліків, які впливають на центральну нервову систему (транквілізатори, антидепресанти, седативні та снодійні засоби), можливийсинергічний ефект у вигляді підвищення аналгетичної та седативної дії.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Зберігати у не-доступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років.