Комбіновані препарати, які застосовують при кашлю та застудних захворюваннях. Код АТС R05X.
Фармакологічні властивості.
Після втирання у шкіруліпофільні ефірні олії поступово відділяються від вазеліну, який є ліпофільноюосновою мазі, завдяки чому повiтря навколо носа наповнюється запахом ефірної олії і досягається тривалий ефект препарату .
Ментол впливає на холодові рецептори шкіри та слизову оболонку, в результаті чого виникає скорочення периферичних кров’яних судин, яке в подальшому супроводжується вазодилатацією.
Ментол, при потраплянні, подразнює рецептори носоглоткової ділянки івикликає відчуття посилення повітряного потоку, оскільки зменшується закладеність носа.
Суміші, які містять камфору, олію евкаліпта (основним компонентом якоїє цинеол) і дистильовану терпентинову олію, здатні спричинити гіперемію, атакож мають секретолітичний ефект. Крім того, олія евкаліпта діє як відхаркувальний засіб і має слабо виражений спазмолітичний ефект, а дистильована терпентинова олія має антисептичну дію. Ніяких фармакологічних випробувань щодо впливу їх стійкої комбінації не проводилося.
Було виявлено протикашльовий ефект і здатність полегшувати дихання через ніс з тривалістю впливу аж до 8 годин.
Показання для застосування
Препарат застосовується при загальних ознаках застуди, таких як риніт, кашель, охриплість, катаральне запалення верхніх дихальних шляхів.
Спосіб застосування та дози
ВІК ВапоРаб призначений тільки для зовнішнього застосування на шкіруабо у формі інгаляцій.
Застосування на шкіру:
Дорослим і дітям старше 6 років препаратом ВІК ВапоРаб змащується шкiрагрудного відділу шиї та спини, а потім через 3–5 хвилин мазь обережно втирається легкими масажними рухами. Дітям від 2 до 5 років препаратом ВІКВапоРаб змащується тільки шкіра грудного відділу спини, але ні в якому разі необличчя та ділянки носа.
Носіння вільного одягу полегшує інгаляцію парів. Особливо рекомендується застосовувати препарат перед сном, оскільки в цьому випадку ефірні олії, що входять до складу ВІК ВапоРаб, випаровуються протягом тривалішого періоду.
Дозування
Зовнішнє застосування на шкіру:
Дорослі і діти старше 12 років:
Добова доза від 2 до 3 чайних ложок 2–4 рази на добу.
Діти від 6 до 12 років:
Добова доза від 1 до 2 чайних ложок 2–4 рази на добу.
Діти від 2 до 6 років:
Добова доза від 1/2 до 1 чайної ложки 2–3 рази на добу.
Інгаляції:
Для особливо інтенсивного впливу ВІК ВапоРаб може також застосовуватися шляхом інгаляцій.
Для дорослих і дітей (не молодше 6 років!): класти 1–2 чайні ложки ВІКВапоРаб у миску або інший посуд з великою поверхнею. Підігріти 12 літра води (але тільки не в мікрохвильовій печі) і, коли вода стане дуже гарячою, проте щене киплячою, налити її в посуд, де є препарат. Пар, що утворився, готовий для інгаляцій протягом 10–15 хвилин. Протягом цього часу воду не потрібно додатково підігрівати, також підігрів не варто здійснювати вдруге після її використання. Під час інгаляцій дітей не можна залишати без нагляду. Якщо протягом від 3 до 6днів лікування не спостерігається ніякого значного поліпшення стану, якщо кашель триває або погіршується, а також при виникненні жару або свистячого кашлю, необхідно викликати лікаря, оскільки може бути наявним більш серйозне захворювання.
Дозування
Інгаляції:
Дорослі і діти (старше 6 років): 1–2 чайні ложки для приготування інгаляційного розчину.
Побічна дія
У поодиноких випадках можливе виникнення шкірних реакцій (свербіж, почервоніння шкіри, висип, набряк шкіри) або контактної алергії (наприклад, контактного дерматиту).
У поодиноких випадках інгаляції ментоловмісними ефірними оліями можуть викликати подразливий кашель.
Екстренні симптоми, заходи іспособи захисту
При виникненні контактного дерматиту необхідно зняти залишки мазі за допомогою паперової серветки, змоченої попередньо деякою кількістю якоїсь рослинної олії, і більше не використовувати препарат. У разі необхідності призначити стандартну терапію алергічних шкірних реакцій.
При випадковому потраплянні препарату до носової порожнини або наобличчя немовляти чи дитини, що спричинило порушення дихання (в результатіларингоспазму), необхідно вжити відповідних заходів інтенсивної терапiї.
Якщо існує небезпека камфорної інтоксикації (тобто після випадкового орального застосування великої кількості препарату) призначається стаціонарне лікування. У випадку появи пригніченого дихання, можливо, буде необхідно вдатися до інтубації і — при необхідності — іншого способу полегшення диханняза умови надання інтенсивної допомоги.
Протипоказання.
Препарат протипоказаний :
при відомій алергії до одного з компонентів мазі;
при ушкодженій або запаленій шкірі або відкритих ранах на ділянках застосування;
при бронхіальній астмі;
у вигляді інгаляції при гострому запаленні легенів;
дітям, яким ще не виповнилося 2 роки;
для інгаляцій у дітей, які не досягли 6 річного віку.
Передозування.
Описані серйозні епізоди з блюванням та фатальним кінцем у немовлят ідітей при застосуванні ментолу через ніс. У поодиноких випадках, інгаляція концентрованих парів ефірних олій у немовлят і дітей спричиняла зупинку дихання, можливо, в результаті спазму голосової щілини. У тримісячної дитини зовнішнє застосування ментоловмісного препарату призвело до метгемоглобінемії. Застосування ментоловмісного порошку для дітей, які страждають від дефіциту глюкозної 6-фосфатної дегідрогенази, підвищує ризик захворювання на жовтяницю.
Гостра цинеолова інтоксикація виявляється у порушеннях ЦНС.
Особливості застосування.
Тільки для зовнішнього використання або інгаляцій.
Увипадку інгаляцій: препарат не повинен використовуватися з киплячою водою або розігріватися у мікрохвильовій печі!
Не існує даних щодо репродуктивної токсичності і канцерогенності всіх наявних інгредієнтів, проте, тест на канцерогенність ментолу дав негативний результат. Було проведено лише неповне вивчення мутагенності деяких інгредієнтів. Наявні на сьогодні результати не вказують на мутагенний вплив.
У період годування груддю не бажано застосовувати даний препарат уділянці молочних залоз.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Взаємодія поки що невідома.
Якщо Ви приймаєте які-небудь iншi лікарські препарати, обов’язково повідомте про це лікарю! Під час лікування Вік Вапораб не приймайте ніяких інших лікарських засобiв (у тому числі й тих, що вiдпускаються без рецепта) без попередньої консультації з лікарем. Неконтрольоване лікування може зашкодити Вашому здоров’ю.
Умови та термін зберігання.
Термін придатності - 3 роки. Зберігати при температурі не вище +25°С , у місцях, недоступних для дітей!