Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А 11А А 04.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Юнікап Т містить вітаміни, макро- та мікроелементи, що регулюють метаболічні процеси. Його фармакологічні властивості зумовлені особливостями набору інгредієнтів у комбінованій лікарській формі.
Вітамін А необхідний для росту організму та формування кісток, епітеліальних клітин та синтезу родопсину.
Вітамін D регулює обмін кальцію та фосфору в організмі.
Вітамін Е попереджає окислення полі ненасичених жирних кислот у мембранах.
Вітамін В1 важливий коензим у метаболізмі вуглеводів, бере участь у функціонуванні нервової системи.
Вітамін В2 входить до складу ФМН і ФАД (флавін мононуклеотид і флавін аденін динуклеотид) і є каталізатором процесів клітинного дихання.
Вітамін В6 відіграє важливу роль у метаболізмі амін окислот, синтезі нейротрансмітерів і гемоглобіну.
Вітамін В12 є фактором росту, необхідний для нормального кровотворення та визрівання еритроцитів, синтезу нуклеїнових кислот, регулює обмін вуглеводів і ліпідів, бере участь у метаболічних процесах.
Нікотинамід компонент кофактора NAD (H) і NADP (H), частина фактора толерантності до глюкози, бере участь у процесах тканинного дихання, вуглеводного та ліпідного обміну.
Пантотенова кислота діє переважно як частина коензиму А, що виконує функції проміжного переносника ацильних груп, бере участь у продукуванні гормонів та антитіл, регенерації епітелію та ендотелію.
Фолієва кислота необхідна для нормального утворення клітин крові, разом із вітаміном В12 стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот, в обміні холіну.
Вітамін С необхідний для росту та формування кісток, шкіри, зубів, ендотелію капілярів і для нормального функціонування нервової та імунної систем.
Кальцій необхідний для зміцнення кісток, м’язової активності, для підтримання цілісності мембран слизових оболонок, для процесів згортання крові, нормальної діяльності міокарда.
Магній – істотний кофактор для продукування енергії, клітинної реплікації та передачі нервових імпульсів.
Залізо входить до складу гемоглобіну, міоглобіну, низки ферментів, зв’язує кисень і бере участь у ряді окислювально-відновних реакцій, відіграє важливу роль у процесах кровотворення.
Цинк входить до простетичних груп понад 80 ферментів.
Мідь – іони міді допомагають правильному засвоєнню заліза, розвитку сполучних тканин і кровоносних судин.
Марганець – активатор і учасник різноманітних ензиматичних реакцій в організмі.
Хром – компонент фактора толерантності до глюкози та необхідний для нормального росту кісток і сполучних тканин.
Селен є антиоксидантом і входить до складу глутатіон-пер оксидази.
Йод – істотний компонент тиреоїдних гормонів.
Фармакокінетика. Дія препарату Юнікап Т є сукупною дією його компонентів, тому проведення кінетичних досліджень неможливе; всі разом компоненти не можуть бути відстежені за допомогою маркерів або біодосліджень. З цієї ж причини неможливо виявити і метаболіти препарату.
Показання для застосування. Профілактика та лікування гіповітамінозів і мінеральної недостатності у дорослих. Призначають людям, які ведуть активний спосіб життя, займаються спортом і напружено працюють, а також для швидкого одужання та відновлення захисних сил організму після хвороби або оперативного втручання. Юнікап Т також допоможе подолати підвищену стомлюваність і стреси.
Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим внутрішньо по 1 таблетці на день разом із їжею.
Побічна дія. За умови дотримання рекомендованого режиму дозування побічних явищ не спостерігалося.
В окремих випадках можливі алергічні реакції та диспепсичні прояви.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
Передозування. У випадку внутрішнього приймання дуже великої кількості таблеток симптомами передозування можуть стати нудота, блювання, загальмованість. Можливі прояви інтоксикації залізом, а саме: блювання, біль в епігастрільній ділянці, ціаноз, сонливість і шок. Про інтоксикацію залізом може йти мова, якщо в середину прийнято 40–70 мг заліза.
Особливості застосування. Особливі застереження щодо застосування препарату відсутні.
Вагітність та лактація. Препарат можна застосовувати під час вагітності та годування груддю. Не збільшувати дозування препарату у період вагітності, тому що лікарський засіб як активний інгредієнт містить вітамін А, який у дозах понад 10 000 МО може спричиняти порушення ембріонального розвитку плоду. Не приймати з лікарськими засобами, до складу яких входять вітаміни і мінеральні речовини.
Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з технікою. Не впливає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С, у щільно закритій упаковці.
Термін придатності – 2 роки.
Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності.