Вчені знайшли нову причину розвитку раку. Онкологічні захворювання можуть виникати через "блукаючі" стовбурові клітин, які навчилися уникати смерті.
Співробітники Селфордского університету створили з пухлини молочної залози клітинні культури і виділили найактивніші клітини, повідомляє Frontiers in Oncology.
Стовбурові клітини склали всього 0,2% від загального числа, але вони виявилися "енергійними". Вони володіли ознаками старіння. Але якщо звичайні клітини в кінці життєвого циклу завмирають, то ці продовжували розмножуватися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені: зріст жінки впливає на розвиток раку "Вони немов вирвалися з процесу старіння", - зазначив автор дослідження професор Майкл Лісанті.
Вчені припустили, що "материнські" ракові клітини можуть використовувати антиоксиданти і енергію мітохондрій (клітинних "електростанцій") для зміни своїх функцій. В результаті такої мутації вони починають швидко розмножуватися і створювати злоякісні пухлини і метастази.
Можливо, нове відкриття вкаже напрямок для розробки нових методів терапії. Сучасні технології не завжди можуть впоратися із захворюванням, а іноді навіть сприяють подальшому розростанню шкідливих клітин.