З'явилися на світ з родовими дефектами діти в 12 разів частіше згодом стикаються з дитячими пухлинами до свого 18-річчя, як з'ясували дослідники з Бейлоровского коледжу медицини в США. Науці вже давно була відома зв'язок між родовими дефектами в хромосомах і дитячим раком. Однак, вона не була точно встановлена і спиралася тільки на випадкові спостереження. І ось тепер в ході дослідження, в якому було проаналізовано понад 10 мільйонів дітонароджень, вчені виявили практично стовідсоткові докази.
Вони виявили, що діти, які з'являються на світ з родовими дефектами в 4 рази частіше хворіють на рак до 18-го дня народження, а якщо мова йде про родові дефекти хромосомного походження, то цей ризик збільшується в 12 разів. Відзначимо, що в США кожні 4,5 хвилини на світ з'являється дитина з тими чи іншими родовими дефектами. Так називають відмінності в структурі будь-якої частини тіла - від ледь зміненої форми пальця до виражених порушень в функціоналі мозку. При цьому ці дефекти діагностують лише в 30% випадках, а в решти 70% випадків лікарі не дають стурбованим батькам ніяких виразних пояснень.
Одним з найвідоміших хромосомних родових дефектів є синдром Дауна, і в цьому випадку ризик розвитку певного різновиду лейкозу збільшується в 20 разів. Автори нинішнього дослідження висловили припущення про те, що більшість дитячих пухлин починають розвиватися ще в той момент, коли дитина знаходиться в утробі, а значить, ці пухлини і родові дефекти можуть мати загальну генетику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клімат впливає на стать новонароджених