Сьогодні багато вчених досліджують, які віруси пов'язані з розвитком різних видів раку. Відомо, наприклад, що на появу ракових пухлин впливають віруси папіломи людини. Група генетиків, очолювана Пітером Ліхтером з Німецького онкологічного дослідного центру (DKFZ) поставила за мету знайти віруси, вплив яких на виникнення раку поки невідомий.
Вчені аналізують роль генних мутацій або патернів генетичних змін в декількох типах пухлин. Вони вже досліджували більше 2600 геномів пухлин 38 різних типів раку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діабет провокують вірусиДані, отримані фахівцями, доводять здатність різних вірусів викликати рак. Найбільш поширеними канцерогенами є наступні:
Вірус Епштейна-Барра. Його генетичний матеріал був виявлений в 5,5% досліджених геномів раку. Він є причиною багатьох видів раку, особливо лімфом, раку шлунка і носоглотки, констатують дослідники.
Вірус гепатиту В. Викликає рак печінки в 62 з 330 випадків.
Вірус папіломи людини (ВПЛ). Його геном був виявлений в кожних 19 з 20 випадків раку шийки матки і в 18 з 57 випадків пухлин горла і горла.
Також було виявлено, що ретровірус здатний викликати рак нирки, а цитомегаловіруси - рак шлунка.
"Проблема зв'язку вірусів і раку дуже важлива, тому що при онкологічних захворюваннях, пов'язаних з вірусами, можлива реальна профілактика. Можливість запобігти зараженню вірусами шляхом вакцинації може перешкодити і розвитку раку", - зазначив співавтор наукового проекту Марк Запатка.