Ми вже настільки багато разів їх чули, що навіть самі повірили.
рак
1. Дуже часто можна чути звинувачення у бік мобільних телефонів та цукрозамінників. Їх звинувачують у канцерогенних властивостях. Звинувачують не зовсім безпідставно. У минулому столітті проводилися дослідження, які виявили зв'язок між використанням цукрозамінників та виникненням раку. Суть у тому, що проводилися вони на тваринах, а пізніші досліди над людьми таку закономірність не підтвердили. Використання мобільних телефонів також не підвищує ризик онкології на відміну від куріння, алкоголю та зайвої ваги.
2. Чомусь вважається, що люди з темним відтінком шкіри не хворіють на меланому. Це не так. Світла шкіра справді підвищує ризик захворювання. Однак і люди з темною шкірою ніякого імунітету не мають. Більше того, лікарі мають труднощі з діагностикою раку шкіри у пацієнтів з темною шкірою.
3. Зайва вага є обтяжливою обставиною у разі хвороби. Вона не тільки підвищує ризик отримати рак нирок, щитовидної залози, підшлункової залози, але може ускладнити лікування. Вся справа в речовинах, що виділяються жировими клітинами, таких як естроген.
4. Крем від засмаги не є панацеєю. Засмага будь-якої сили є фактором, що провокує рак шкіри. Спеціальні засоби можуть знизити цей ризик, але не зняти його повністю. Найнебезпечнішим часом вважається період з 11 до 14 години дня, коли сонце смажить найсильніше. Намагайтеся не проводити цей час на вулиці.
А в які з цих міфів про рак ви вірили до сьогоднішнього дня?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Як найкраще збити температуру в дитини?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою