На засіданні Європейського співтовариства репродукції і ембріології в Барселоні була представлена нова технологія створення штучних яєчників, яку називають проривом у справі лікування жіночого безпліддя. Вчені успішно помістили фолікули прекурсорів яйцеклітин в біологічну матрицю, де вони згодом нормально виросли. Ця методика, яка може повноцінно запрацювати через три роки, дозволить жінкам зачати дітей. В
Технологія штучних яєчників особливо допоможе пацієнткам з раком, фертильність яких часто знижується через опромінення та хіміотерапії, а також жертвам розсіяного склерозу і певних розладів крові. Лікарі вже знають, як видаляти, заморожувати, а потім повторно імплантувати тканину яєчників після завершення важкого лікування. Однак, успіх подібних процедур вкрай низький, оскільки існує величезний ризик повторного проникнення раку в організм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як група крові впливає на вагітність?Нова техніка спирається на клітини, добуті з тканин яєчників, що дає можливість повторної імплантації без ризику злоякісних новоутворень. Її авторами є вчені з данської компанії Rigshospitalet, які на першому етапі видалили фрагменти яєчників з організму пацієнток, що проходять через лікування раку, а потім ці фрагменти розділили наполовину. Від однієї половини були зібрані і збережені фолікули. Від іншої половини були отримані клітини за допомогою триденного хімічного процесу, на основі яких створили нейтральну матрицю тканини.