Спільна команда дослідників з США та Ізраїлю припустила, що мозок сліпих людей, які отримують штучну сітківку у вигляді імпланта, здатний обробляти інформацію від нього і успішно її інтегрувати за рахунок зовнішніх стимулів, що надходять від інших частин сітківки. В ході дослідження, результати якого публікує Current Biology, вчені з Стенфорда і ізраїльського Bar-Ilan University вперше показали, що мозок здатний застосовувати натуральне і штучне зір, підтримуючи і переробляючи інформацію, важливу для зору.
Результати цього дослідження можуть допомогти в справі лікування вікової макулодистрофії - основна причина сліпоти мільйонів людей в багатьох країнах світу. У західних країнах це найбільш поширена причина втрати зору у людей старше 50, і число її жертв збільшується разом з віком людей. ВМК невиліковна, але недавні досягнення в плані розробки штучних сітківок можуть привести до створення першого по-справжньому дієвого методу терапії хвороби. Про це пише Times of Israel.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таблетки, які зменшують мозок жінокРозміщена всередині ока сітківка містить світлові рецептори, які поглинають світло. Потім ця інформація переробляється і подається мозку. Макула - центральна зона сітківки, обробляє більшість інформації, що досягає мозку від очей, і саме вона дозволяє нам читати, розпізнавати обличчя, керувати автомобілями і підтримувати інші види активності. Коли відбуваються пошкодження фоторецепторів сітківки, пацієнту може бути встановлений імплант - девайс, створений з найтонших електронів. Їх активація забезпечує електричну стимуляцію залишилися клітин сітківки, що відновлює зір.