Фахівці Університету Аалто (Фінляндія) під час дослідження перевірили, у яких зонах тіла відчуваються ті чи інші види кохання.
Кохання у голові
Вони опитали добровольців, яку любов вони відчували: романтичну, сексуальну, батьківську, дружню, любов до природи, Бога чи до себе. Різні види кохання утворили континуум, від найслабших почуттів до найсильніших.
Експерти виділили цілих 27 видів цього почуття. Залежно від типу, випробувані відчували кохання в інших частинах тіла і з різною інтенсивністю. Усі види кохання сильно відчувалися у голові. Значна частина також покривала груди, а частина — найсильніша — поширювалася на все тіло.
"Типи кохання, пов’язані з близькими стосунками, мають сексуальний чи романтичний вимір. Було цікаво виявити сильну кореляцію між фізичною та розумовою інтенсивністю емоцій та задоволенням, яке від них виходить. Чим сильніше цей вид кохання відчувається в тілі, тим сильніше він відчувається і в розумі, та тим приємніше відчуття, що виникають внаслідок цього", — пояснює автор дослідження, філософ Пярттілі Рінне, цитує портал Medonet.
Справжнє кохання, на думку експертів, охоплює практично все тіло. Пристрасна має точкову інтенсивність. Батьківська любов включала голову і тулуб, а моральна — голову і серце. Дослідники були заінтриговані тим фактом, що кожне кохання відчувається в голові, тоді як інші області сильно варіюються.
Дослідження опубліковано у журналі «Філософська психологія».