Шведські вчені з Університету Гетеборга протестували різні пластикові вироби та виявили, що третина з них містить токсичні речовини, у тому числі п'ять із перевірених товарів призначалися для дітей.
Пластиковий посуд
Фахівці переконані, що необхідно терміново шукати безпечну альтернативу пластику для виробництва.
Тим часом, незважаючи на широке занепокоєння хімічним складом пластику, його річне виробництво подвоїлося за останні 15 років, досягнувши 245 мільйонів тонн ще 2008 року. Пластичні полімери не вважаються токсичними, але можуть містити залишкові хімікати, хімічні добавки та продукти розпаду. Пластмаса також ускладнює проблеми звільнення від побутових відходів і є однією з головних причин забруднення навколишнього середовища.
Проаналізована у дослідженні продукція була виготовлена із пластифікованого ПВХ або поліуретану, а також епоксидних матеріалів та текстильних виробів із різних пластикових волокон. Токсичність таких матеріалів переважно зумовлена жиророзчинними органічними речовинами. Приклади найбільш небезпечних пластичних полімерів включали деякі поліуретани, поліакрилнітрили, ПВХ, епоксидні речовини та деякі кополімери стиролу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі