Профілактика карієсуДітям і вагітним жінкам слід ретельно стежити за здоров'ям зубів і своєчасно звертатись до лікаря, щоб запобігти пошкодженню емалі зуба та його подальшого видалення.
Дитяча стоматологічна клініка пропонує низку послуг для дітей та майбутніх мам щодо лікувaння ясен, встановлення брекетів, видаленню зуба тощо. Батькам необхідно стежити як розвивається прикус у дітей, тому відвідування стоматолога є обов'язковою умовою для красивої усмішки. Зокрема на
httрs://moms.ua/likuvannya-zubiv/ можна дізнатись про причини і стадії розвитку карієсу та за допомогою досвідчених фахівців обрати необхідний метод лікувaння.
Правильне хaрчуванняЩоб дитячі зуби були міцними, подбайте про щоденний раціон. Хaрчування малюка має бути збагаченим кальцієм, фосфором і необхідною кількістю фтору. Найбільш негативно на емаль впливають печиво, цукерки, сушені фрукти, напої, солодощі, чіпси, які призводять до утворення нальоту і виникнення карієсу. Привчіть дитину до здорової їжі, зокрема давайте багато фруктів та додаткові вітамінні комплекси. Корисно їсти сирі овочі та фрукти, нежирне м'ясо, кисломолочний сир, молоко тощо.
Догляд за зубамиДіти зазвичай беруть приклад із своїх батьків тому разом з малечею чистіть зуби двічі вдень. Дитині купіть щітку із мультяшними героями, щоб зацікавити її до гігієни ротової порожнини. За словами фахівців зубною ниткою дітям можна користуватись від чотирьох років. Проявіть терпіння і не кричіть на дитину, якщо вона проявляє неправильну техніку. До 3 років батьки повинні купувати спеціальну зубну пасту, яка не містить фтору і є безпечною. Допомога батьків у чищенні зубів може знадобитися до шести-семи років, але це ваш обов'язок, тому будьте уважні до дитини.
Якщо дитину болить зубЯкщо ваша дитина скаржиться на больові відчуття, слід уважно оглянути порожнину рота, можливо, відбувається прорізування зуба або ж запалення ясен. В такому випадку можна скористатись народними методами, щоб полегшити стан. Чудово підійде кухонна сіль, яку розводять у теплій воді і ополіскують зубки. Можна також взяти відвар ромашки, календули або шавлії. Біль допомагає зняти і масаж вушної раковини, масажуйте поверхню вуха 5-7 хвилин з тієї сторони, де розташований хворий зуб.