Присідання поєднують в собі аеробні та силові навантаження: коли ми присідаємо, мусимо тримати рівновагу, а коли встаємо - докладаємо силу, адже піднімаємо вагу власного тіла. Таке поєднання дозволяє спалювати значну кількість калорій, а також розганяє серцевий ритм.
Почніть з класичних присідань: 15-20 повторів по 3 підходи 3 рази на тиждень. З часом потрібно збільшувати кількість підходів аж до 5. Намагайтеся не виходити за 25 повторень. З часом, якщо вам стане легко це виконувати, купіть гантелі та виконуйте присідання з ними. Присідайте все частіше.
Існує велика кількість присідань. Ось деякі з них:
1. Класичні присідання. Вони відомі всім нам. Щоб визначити комфортне положення ступнів, підстрибніть на місці. Присідати можна тримаючи руки на талії чи перед собою.
2. Присідання "пліє" - один із прийомів балету. Ноги розставлені максимально широко, за рахунок чого можна можна найкраще працювати з внутрішньою частиною стегон.
3. Присідання з гантелями. Виконуються як класичні присідання, але для більшого навантаження візьміть в руки гантелі. Ставши в "пліє" та опустивши руки з гантелями вниз - виконуйте присідання "сумо".
4. «Тюремні присідання» також один із різновидів класичних присідань. для їх виконання потрібно зчепити руки за головою та присідати до утворення прямого кута в колінах.
5. Присідання зі штангою. Ці види присідань підходять не для всіх, оскільки мають велике навантаження на ноги. є два варіанти їх виконання - коли штанга стоїть на плечах і ви присідаєте до утворення прямого кута в колінах, та інший варіант - коли тримаєте штангу на витягнутих руках перед собою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які вправи зроблять сідниці ідеальнимиЯк правильно присідати. Про правильність техніки потрібно пам'ятати для уникнення болі в спині та ногах. Не опускайтесь нище паралелі з підлогою та не відривайте п'ятки від підлоги.