Для того щоб брати нормальну вагу, потрібні не тільки сильні м'язи, а й сильне серце: м'язам необхідна велика кількість кисню. Але, на жаль, жимом від грудей соточкою серце не прокачаєш. Зробити це можна тільки за допомогою кардіовправи.
Бігати люблять далеко не всі: багато бігають просто тому, що так треба. Деякі взагалі не можуть змусити себе виходити на пробіжки довше тижня (потім настає затишшя до Нового року і нових річних резолюцій).
Однак кардіотренування не те ж саме, що біг. Є величезна кількість різних варіантів, і сьогодні ми пропонуємо вам один з них.
Отже, щоб підстьобнути своє серце, зовсім не обов'язково намотувати кола так, як ніби готуєшся до марафону. Вам підійде одне чудове тренування з промовистою назвою - "Смерть на 10 метрах".
Що потрібно зробитиЗнайдіть зручний шматочок простору довжиною 10 метрів у вашому тренажерному залі, офісі або на вулиці - все одно де, головне, щоб він був без перешкод і його довжина становила рівно 10 метрів.
Зробіть на підлозі позначки, що показують старт і фініш. Якщо нема чим відміряти відстань, просто зробіть 10 гігантських кроків - не промахнетеся.
Поставте таймер на 1 хвилину і пробіжіть ці 10 метрів. Саме пробіжіть, а не пройдіть, так як залишок хвилини буде відведена на відпочинок.
Знову запустіть таймер на хвилину і пробіжіть дві 10-метрові дистанції. Відпочиньте.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З чого почати тренування в тренажерному заліПотім збільште кількість 10-метрових відрізків, які потрібно пробігти за хвилину, до трьох і так далі.
Ви повинні продовжувати збільшувати кількість пробігаємо 10-метрових відрізків з кожною новою хвилиною. Тобто бажано впихнути в 1 хвилину якомога більше відрізків. Як тільки ви вийшли за межі хвилини, ваше кардіотренування закінчене.
Під час бігу вам не потрібно торкатися підлоги, як це роблять в човниковому бігу. Ви просто повинні стежити за тим, що добігли до позначки, і розвертатися.
Це тренування здається простим тільки тоді, коли ви читаєте про нього. Ну і в перші 10 хвилин теж буде легко, а от потім ... Так що можна вважати, що перші 10 хвилин - це розігрів, а що залишилися 10 хвилин - пекельна робота. Починаючи приблизно з восьмої хвилини у вас буде все менше часу на відпочинок, а на десятій хвилині ці проміжки почнуть стрімко перетворюватися в ніщо.
У багатьох проблеми починаються на 13-й або 14-й хвилині тренування, коли просто біг перетворюється в спринт і слідом за фізичною втомою приходять думки на кшталт "Для чого мені взагалі все це потрібно?", "Може, краще зупинитися?", "Заради чого я зараз це терплю" і так далі.
Бажання здатися з'являється десь на 16-й хвилині у новачків і на 18-й у більш досвідчених спортсменів. І ця точка відліку дійсно важлива, так як саме в ті хвилини, коли нам найважче, системи нашого організму включаються в роботу на повну потужність.
Тут головне - протриматися до кінця, оскільки 18-ю і 19-у хвилини розділяють усього 60 секунд. І 19-ї та 20-ю теж. І навіть якщо ви не змогли пробігти чергові 10 метрів за хвилину, нічого страшного. Це означає, що в наступний проміжок ви постараєтеся довести результат до цілого значення. Адже саме це відокремлює хлопчиків від чоловіків.