ЦукорПочнемо з очевидного і найбільшого винуватця млявого метаболізму. Як він (не) працює? Підвищення цукру в крові призводить до підвищеного рівня кортизолу та інсуліну - одних з головних гормонів, що відповідають за метаболічні порушення в довгостроковій перспективі. На думку чиказького дієтолога і доктора наук Аманди Лейдман проблема десертів полягає ще і в тому, що в них геть відсутні харчові волокна, а значить перетравлюються вони вкрай повільно і важко.
Оброблені злакиЧи не найбільш очевидними лиходіями комусь можуть здатися оброблені сорти злаків. Хоча і про них дієтологами сказано достатньо. Йдеться про білий рис, білий хліб і макаронні вироби, на упаковці яких не стоїть позначка "з твердих сортів". Вони впливають на організм точно так само, як і цукор - заряджають тіло швидкими вуглеводами, в результаті чого інсулін підскакує, як сигнальна ракета. Але і це не все. Глютен, крохмаль і надлишок фітінової кислоти можуть настільки сильно пошкодити метаболічному процесу, що повернути його до здорового ритму буде вкрай складно. В довершення - більшість готових продуктів з переробленої пшениці апріорі містять багато цукру, солі і синтетичних консервантів. Мораль: не відмовлятися від зернових зовсім, але робити ставку на тверді і необроблені сорти, так звані повільні вуглеводи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експрес-схуднення на сирній дієтіСояЩоб відразу внести ясність: вчені ще не дійшли до остаточного консенсусу щодо цього продукту, але деякі дослідження показують, що надмірне вживання сої може негативно вплинути на роботу щитоподібної залози. Особливо, якщо рівень йоду в організмі знижений, вона призводить до деяких форм щитоподібної дисфункції. А ось що відомо достовірно, це те, що соя має властивість накопичувати максимальну кількість пестицидів в процесі росту у недобросовісних аграріїв. Тому якщо в суперечці з недовірливими вченими ви таки вирішили вживати в їжу цей продукт, переконайтеся, що він органічного походження.