Дуже частою проблемою є складки жиру в ділянці живота. Складки жиру виникають через спадкові особливості організму або в разі порушення обміну речовин. Обмін жиру залежить від співвідношення блокаторів в жирових клітинах. Наприклад, в нижній частині тіла у жінок (ноги і стегна) в 9 разів більше рецепторів альфа-2, ніж бета-2. За деякими даними, жир в ділянці живота у чоловіків має подібні характеристики, тобто альфа-2 рецепторів більше, ніж бета-2. Виявилося, що у чоловіків в нижній частині живота переважають А2 адренорецептори, і це пояснює, чому ця ділянка акумулює жирову тканину в числі перших, а розлучається з жировими накопиченнями останньої. Також у чоловіків часто жир у вигляді паска (пончика) і не спині.
Жир на животі не означає, що в цьому місці порушений кровообіг.
Щодо вісцерального жиру, жир на животі (і, мабуть, в нижній частині спини) менш чутливий до мобілізаційного ефекту катехоламінів, більш чутливий до інсуліну, і кровообіг там менш активний. Це робить його більш "впертим", ніж вісцеральний. До того ж, в складках жиру поганий кровообіг, який значно ускладнює мобілізацію і транспорт жирних кислот. Взагалі-то, насправді, це не зовсім вірно, кровообіг в проблемних місцях зовсім не завжди сповільнено. Після їжі приплив крові до проблемних зон стає значно активнішим.
На думку лікарів, в цьому випадку худнути можливо зовсім не за допомогою зарядки.
В першу чергу це нормалізація обміну речовин і гормонів. Важливе значення має локальне опрацювання проблемних зон + наступна за нею фізична активність. Локальне опрацювання включає лімфодренаж, масаж, кріотерапію (але обов'язково в поєднанні із загальною активністю). Обов'язково зменшення джерел хронічного стресу, збільшення кількості гострого стресу з якісним відновленням після нього.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залежність від гаджетів підвищує ризик ожиріння