Виявляється, що справа не в часі вечері, а в об'ємі споживаних калорій.
пізня вечеря
Спортивний дієтолог Кеті Шиммельфенніг з Гавайського університету в Маноа розповіла, що пізня вечеря не зашкодить фігурі за умови дотримання дефіциту (або норм) калорій.
"Енергія є енергія, незалежно від того, коли вона споживається", - зазначила фахівець із харчування. Кеті Шиммельфенніг додала, що в людському організмі немає механізму, який строго за часом починає трансформувати калорії, які вживаються ввечері, у підшкірно-жирову клітковину. Так, харчування у межах певної калорійності не завадить схудненню (чи підтримці ваги) незалежно від часу отримання енергії з їжею.
Дієтолог навела в приклад ті випадки, коли людям доводиться пізно вечеряти, наприклад, співробітникам, у яких за графіком стоять нічні зміни. Також пізнє вживання їжі необхідне для відновлення після інтенсивних вечірніх тренувань, зазначила фахівець.
Поряд з цим, у статті вказується, що при пізньому прийомі їжі краще зупинити свій вибір на стравах з овочів, фруктів, злаків. Ці продукти швидко засвоюються організмом та не викликають проблем зі сном. Печива, цукерок і солодощів увечері все ж таки варто уникати.
Тому якщо ви любите пізно вечеряти, то тепер можете робити це зі спокійною душею.