Якщо про правила догляду за обличчям чи тілом розписані не один раз і не однією людиною, то інтимна гігієна залишається буквально за сімома замками. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
У деяких випадках тампонами користуватись заборонено
1. Не потрібно застосовувати косметичне мило при догляді за інтимними зонами. Кислотно-лужний баланс піхви набагато нижчий, ніж у решти ділянок шкіри. Використання звичайного мила може привести до розвитку середовища хвороботворних мікробів, а це означає свербіж, печіння, навіть розвиток молочниці. Тому використовуйте спеціальний гель для інтимної гігієни.
2. Душ для інтимної зони потрібен не менше 2 разів на день. А в ідеалі він необхідний після кожного відвідування туалету. Оскільки така можливість є далеко не завжди, необхідно запастися вологими серветками. Купувати серветки потрібно в аптеці, на них вказана спеціальна позначка «інтимні».
3. Міняйте щоденні прокладки не більше, ніж через 2 години. Все, що вони встигають ввібрати в себе, є середовищем для розмноження бактерій. Те ж саме правило відноситься до прокладок, які ви використовуєте під час критичних днів.
4. На упаковці прокладок намальовані "крапельки", кількість яких вказує на те, скільки вологи вони можуть увібрати. Гінекологи радять використовувати на початку менструації прокладки з 4 і 5 крапельками, а ближче до кінця - з 2 і 3.
5. Тампони потрібно вкладати тільки в найперші дні менструації. Міняти їх потрібно через кожні 2 години, інакше можливий розвиток надмірної сухості піхви і пошкодження слизової. Якщо у вас є запальне захворювання піхви, користуватися тампонами заборонено.
6. Від зайвої сухості потрібно захищатися спеціальними кремами, призначеними для інтимної гігієни. Їх можна використовувати у якості лубриканта під час занять сексом.
7. Носіть зручну нижню білизну. Вона - запорука вашого здоров'я. Гінекологи не рекомендують носити стрінги, так як вони можуть сприяти розвитку різних захворювань. Найкращий варіант - білизна з бавовни і шерсті. Єдиний недолік - воно недовговічне, бо швидко розтягується і втрачає вигляд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?