Зазвичай клімактеричний період починається у жінок в 45-50 років, але іноді й раніше, в 35-40. В цьому випадку прийнято говорити про ранній клімакс. Для жінок, які планують вагітність, таке раніше початок може стати справжньою трагедією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не допустити запалення придатківЖіночий клімакс проходить в два періоди: передменопауза і постменопауза. Перший період зазвичай триває від двох до шести років, коли змінюється інтервал менструацій, їх тривалість і рясність виділень. Другий період починається з останньої менструації і закінчується повною дисфункцією яєчників.
Існують два фактори, за якими визначають настання клімаксу у жінок: проміжок між менструаціями і аналіз на ФСГ.
До зовнішніх проявам клімаксу відносять головні болі, свербіж, сухість шкіри, безсоння, посилення росту волосся на обличчі, підвищену втомлюваність, збільшення ваги, різкі перепади настрою, зниження лібідо та інші.
Виділяють наступні причини раннього клімаксу:
- генетичні. Причиною раннього клімаксу може бути дефект в Х-хромосомі, відсутність другої хромосоми у жінки або наявність третьої-
- аутоімунні. Згідно з дослідженнями, 2/3 всіх жінок мають ті чи інші аутоімунні захворювання, до групи ризику потрапляють також ті, у кого в родинному анамнезі є такі захворювання, як цукровий діабет, проблеми з щитовидною залозою, ревматоїдний артріт-
- інфекційні. Це можуть бути раніше перенесені серйозні інфекційні захворювання, наприклад, паротит.
Існують також чинники, що сприяють раннього клімаксу. Це гінекологічні операції, опромінення і хіміотерапія при онкологічних захворюваннях, сильний стрес, виснаження, в тому числі і в результаті дієт, куріння, неактивна статеве життя.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Причини і лікування безпліддя