Цистит – надзвичайно неприємне зaхворювання сечовидільної системи, яке найчастіше зустрічається у жінок ніж у чоловіків. Неприємні та різкі болі, важкість рухів – це лише короткий опис того, що очікує жінку з циститом. Яка має бути профiлактика цього зaхворювання, лiкування і кому варто берегтись?
Почнемо з того, що цистит це запальне зaхворювання внутрішньої оболонки сечового міхура. Жінки перебувають у більшій зоні ризику зaхворювання виключно через будову внутрішніх органів а не через любов до коротких спідничок у холодну пору року, як це люблять стверджувати всілякі фахівці. Зокрема, виникає цистит через те, що сечовидільний канал у жінки такого діаметру, який безперешкодно пропускає різноманітні бактерії, які викликають хворобу.
Найчастіше цистит виникає у період авітамінозу, тобто навесні чи восени, адже саме в цей період опірна здатність імунітету найнижча і, відповідно, підхопити інфекцію не створює проблем. Також причиною циститу може бути тривалий курс лiкування антибіотиками, надмірне користування милом замість гелю для інтимної гігієни (мило пересушує слизові оболонки), тісна синтетична білизна чи одяг, статеві інфекції, які передаються через нехтування засобами захисту, шкідливі звички.
На жаль, чимало жінок не звертають увагу на перші ознаки циститу, вважаючи болі періодичними, цим самим запалення перетворюється у хронічне і позбутись його стає надзвичайно складно.
Якщо ви спостерігаєте у себе одну з наступних ознак, будьте певні – у вас цистит. Зокрема, це можуть бути часті позиви до сечовипускання, які поєднуються зі спазмами, ріжучі відчуття, зміна кольору та запаху сечі а також можливі кров’янисті виділення. Також на цистит може вказувати бажання сходити в туалет навіть тоді, коли сечовий міхур пустий.
Для того щоб не страждати циститом і не мучитись його лікуванням, лікарі радять пройти профілактику циститу. Наприклад, одягатись тепліше і по сезону, а не з точки зору моди; правильно харчуватись, адже зловживання жирних продуктів і продуктів, які багаті шкідливими добавками не принесе вам користі. Також не зайвим буде укріплювати свій імунітет – пропийте комплекс вітамінів, вживайте більше свіжих овочів та фруктів. Не забувайте про правильну інтимну гігієну: звичайне мило варто виключити із списку засобів догляду, а от гелі та пінки чи серветки чудово підійдуть для збереження мікрофлори та цілісності слизової оболонки.