У тканинах мозку, серця, легенів, печінки, нирок і хрящів біологічний годинник показують дуже точний час, а тканина молочної залози, виявляється, на 2-3 роки старшою за інших тканин тіла. Про це свідчить дослідження, проведене у США.
Дослідники випробували новий метод встановлення біологічного віку тканин організму людини, заснованого головним чином на вимірюванні рівня модифікації молекули ДНК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як попередити рак молочної залози: 7 порадДослідник виконав аналіз послідовності ДНК, вилучених з близько 8000 зразків 51 типи тканин і клітин, після чого визначив у 353 точках ДНК ступінь метилування, а також залежність даного показника від віку людини. У дослідженні були використані зразки, що належать людям різного віку — від новонароджених до старих- довгожителів (101 рік). Вимірявши таким чином калібр “годинників”, Стів Хорват перевірив потім їх точність, порівнюючи біологічний і хронологічний вік тканин різних видів — і виявилося, що з точки біологічних годин тканини грудей на два з гаком роки старші, ніж інші тканини тіла.